Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polski T-Mobile wśród liderów wzrostu transmisji danych

07-02-2012, 08:59

T-Mobile w Polsce może pochwalić się jednym z najwyższych wzrostów ilości przetransmitowanych danych spośród wszystkich sieci mobilnych Grupy Deutsche Telekom.

Porównując wyniki z października 2011 z ilością przesłanych danych w analogicznym okresie 2010 roku, można zauważyć, że klienci sieci T-Mobile przesłali w sieci 3G o 118% więcej danych. To trzeci najwyższy wzrost po Chorwacji i Słowacji. W samym tylko październiku w całej sieci zostało przesłanych 858 TB danych, co stanowi drugi po rynku niemieckim wynik w Grupie Deutsche Telekom.

Według T-Mobile tak znaczące wzrosty wynikają m.in. z faktu, że klienci coraz częściej wybierają smartfony i tablety oraz korzystają z mobilnego dostępu do internetu, poczty elektronicznej i bardzo wielu aplikacji wykorzystujących transmisję danych. Operator chce, aby do końca 2012 roku telefony typu smartfon stanowiły nawet 70% sprzedawanych aparatów w sieci T-Mobile w Polsce.

Czytaj też: LTE w Plusie dostępne od dziś

Do popularności mobilnego internetu ma przyczyniać się także rosnąca pod względem zasięgu, przepustowości i oferowanych prędkości infrastruktura telekomunikacyjna. Ważnym elementem infrastruktury jest sieć światłowodowa. PTC w ciągu całego 2011 roku powiększyła swoją sieć światłowodową o ponad 2 500 km, do ponad 8 000 km.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *