Polski procesor finalistą nagrody European Business Award

31-05-2012, 13:55

Bytomskie laboratoria projektowe Digital Core Design zostały polskim finalistą konkursu European Business Award w kategorii Innowacje. Rodzime zakłady rozwijają najszybszy na świecie procesor z rodziny 8051.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Digital Core Design jest nie tylko jedyną firmą z Polski, ale też jedyną firmą ze wszystkich zgłoszonych w Europie, która zajmuje się projektowaniem specjalizowanych układów scalonych. Z głównymi projektantami procesorów 8051 polskiego przedsiębiorstwa rozmawialiśmy niedawno w Dzienniku Internautów.

Czytaj także: Intel i AMD za drogie, by konkurować z ARM

Uznanie w konkursie zyskał procesor DQ80251, najszybszy na świecie układ z rodziny 8051. Przypomnijmy, że podzespoły takie nie są stosowane w komputerach PC, za to można je odnaleźć np. w superszybkich pociągach, samolotach zwiadowczych bądź po prostu telewizorach czy zabawkach.

- Jest mi niezmiernie miło, że opracowany przez naszą firmę procesor został wybrany spośród ponad tysiąca innych projektów zgłoszonych do konkursu - mówi Jacek Hanke, prezes Digital Core Design. Zaprezentowany na początku tego roku procesor z Bytomia jest ponad 50-krotnie bardziej wydajny (56,8 Dhrystone Speed) od standardu 8051 stworzonego przez firmę Intel.

Jak dodaje Hanke, oprócz szybszego wykonywania większej liczby operacji, polski układ wykorzystuje również mniej energii, co ma bardzo istotne znaczenie przy konstruowaniu przenośnych gadżetów. Firmy biorące udział w konkursie European Business Awards zatrudniają w sumie ponad 2,7 milionów osób na całym kontynencie.

Czytaj także: Polskie procesory w superszybkich pociągach i samolotach zwiadowczychSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.