Polska nawigacja z korkami dla Androida (wideo)

04-01-2012, 21:22

Navmax to aplikacja nawigacyjna GPS z korkami oraz mapami instalowanymi bezpośrednio na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) i nawigację samochodową typu PND. Navmax jest całkowicie polską marką, która zadebiutowała już na kilku rynkach zagranicznych.

Według twórców narzędzia prace nad finalnym programem trwały wiele miesięcy, a pierwsze testy produktowe w Polsce odbyły się w drugiej połowie minionego roku. Mimo że testowano wówczas wersję beta, wyniki miały być bardzo obiecujące. Dzięki współpracy z jednym z dystrybutorów nawigacji w Polsce podstawowa wersja Navmaxa została preinstalowana na jego najnowszych tabletach, które sprzedawane są w Czechach, Słowacji, Litwie oraz Polsce.

- Wraz z Samsung Polska pod koniec 2011 roku uruchomiliśmy test Navmaxa w Samsung Apps. Użytkownicy popularnych telefonów Samsunga mogli pobrać 14-dniową wersję testową nawigacji o pełnej funkcjonalności z informacją o korkach. Obecnie aplikację Navmax można kupić poprzez sklep firmowy lub pobrać wersję testową z Samsung Apps i Android Marketu - mówi Konrad Telakowiec, członek zarządu spółki odpowiedzialny za współpracę w obszarze mobilnym.

Czytaj też: Yanosik na komórki z Windows Phone 7

Dodatkową zaletą Navmaxa ma być możliwość jego wykorzystania jako Mobilnej Platformy Nawigacyjnej. Na uwagę ma zasługiwać informacja o utrudnieniach w ruchu - Navmax Traffic Control - która działa w czasie rzeczywistym. Możemy dzięki niej ominąć korki w mieście oraz utrudnienia na drodze.

- Nie można też zapominać o pozostałych usługach znajdujących się na wyposażeniu Navmax: prognoza pogody, kalkulator walut czy komunikator - podkreśla Marcin Wykurz, członek zarządu spółki odpowiedzialny za rozwój produktów Navmax.

Produkt dostępny jest obecnie na systemy operacyjne Android oraz Windows Mobile i CE. W najbliższym czasie udostępnione zostaną wersje na platformy iOS oraz Bada.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy