Polska gra mobilna nagrodzona w konkursie IMGA

19-02-2008, 19:27

W corocznym konkursie na najbardziej innowacyjne gry, organizowanym przez organizację IMGA (International Mobile Gaming Awards), w kategorii Najlepsza Gra typu „Casual” nagroda przypadła produktowi polskiej firmy Tequila Mobile SA.

Do tegorocznej edycji konkursu IMGA, będącego oficjalną częścią targów „Mobile World Congress”, przystąpiło 224 producentów gier z 42 krajów. Zgłoszono 392 gry spośród których międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli takich firm jak Nokia, Adobe, AMD, Nvidia, EA czy Taito wybrało 25 nominowanych gier rywalizujących w 5 różnych kategoriach.

Gra „Treasure Arm”, polskiej firmy Tequila Mobile SA, zwyciężyła w kategorii Najlepsza Gra typu „Casual”. Jest to produkcja przeznaczona na telefony komórkowe i skierowana dla szerokiej rzeszy odbiorców. W grze „Treasure Arm” kontrolujemy sztuczne ramię, które musi podnieść klucz, by następnie przedostać się na drugą stronę planszy, by odblokować kolejny poziom.

Jury doceniło w polskiej produkcji oryginalną koncepcję gry, intuicyjność oraz wciągający gracza charakter.

- Nasze produkty są produktami globalnymi - docieramy do graczy w Europie, Azji i w obu Amerykach. - mówi Wojciech Woziwodzki, Prezes Zarządu Tequila Mobile SA. - Na rynku gier mobilnych, o skali 6 MLD USD, jesteśmy niewielkim graczem i jesteśmy dopiero na początku ścieżki szybkiego wzrostu, jednak przez ostatnie 3 lata udało się nam wypracować technologię pozwalającą skutecznie konkurować z czołowymi firmami na rynku.

Tequila Mobile działa jako wydawca i deweloper własnych gier tzn. inwestuje we własne pomysły i prowadzi ich dystrybucję przez operatorów na całym świecie. Gry polskiego producenta są obecnie dystrybuowane przez ponad 100 operatorów, m.in Vodafone, Orange, T-Mobile, Telefonica O2, AT&T czy Sprint Nextel a także przez producentów telefonów, telewizje, prasę oraz portale internetowe. Przychody firmy w ponad 90% pochodzą ze sprzedaży zagranicznej.

Firma zamierza kontynuować swoją ekspansję na rynku gier mobilnych i w tym celu będzie w drugiej połowie 2008 roku starała się o dodatkowe środki finansowe. Pieniądze planuje pozyskać od inwestorów prywatnych lub poprzez wejście na rynek NewConnect.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031