Polska: 4 mln tabletów, 13 mln e-klientów i co jeszcze?

06-11-2014, 14:05

Ilu jest w Polsce abonentów usług telekomunikacyjnych? Ile wyprodukowano komputerów i urządzeń peryferyjnych? Odpowiedzi możesz znaleźć w prezentacji przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


ICT to sektor gospodarki, z którym Polska może wiązać niemałe nadzieje. Przetrwał spowolnienie w okresie kryzysu i obecnie notuje co roku wzrost rzędu 8%. Wytwarza niemal 8% polskiego PKB i jest źródłem 3% miejsc pracy w gospodarce. Szacuje się, że działalnością związaną z ICT zajmuje się blisko 2,5% firm w Polsce, z czego ok. 50 tys. z branży małych i średnich przedsiębiorstw.

Jeśli potrzebujecie więcej danych o tym rynku, zajrzyjcie do prezentacji przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki. Na 51 slajdach przedstawiono liczby opisujące polski rynek ICT, rynek IT, rynek telekomunikacyjny, rynek e-usług, dane dotyczące firm i zatrudnienia. 

Można się przykładowo dowiedzieć, że w roku 2014 liczba tabletów w Polsce powinna sięgnąć 4 mln, a smartfonów może być 27 mln. Wartość rynku dostępu do internetu wynosi ponad miliard euro, a wielkość rynku e-handlu szacowana jest na 5,67 mld euro. Inne ciekawe dane znajdziecie w prezentacji poniżej. 

The Polish ICT Market AD 2014 by di24plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.