Polska: 4 mln tabletów, 13 mln e-klientów i co jeszcze?

06-11-2014, 14:05

Ilu jest w Polsce abonentów usług telekomunikacyjnych? Ile wyprodukowano komputerów i urządzeń peryferyjnych? Odpowiedzi możesz znaleźć w prezentacji przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki.

ICT to sektor gospodarki, z którym Polska może wiązać niemałe nadzieje. Przetrwał spowolnienie w okresie kryzysu i obecnie notuje co roku wzrost rzędu 8%. Wytwarza niemal 8% polskiego PKB i jest źródłem 3% miejsc pracy w gospodarce. Szacuje się, że działalnością związaną z ICT zajmuje się blisko 2,5% firm w Polsce, z czego ok. 50 tys. z branży małych i średnich przedsiębiorstw.

Jeśli potrzebujecie więcej danych o tym rynku, zajrzyjcie do prezentacji przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki. Na 51 slajdach przedstawiono liczby opisujące polski rynek ICT, rynek IT, rynek telekomunikacyjny, rynek e-usług, dane dotyczące firm i zatrudnienia. 

Można się przykładowo dowiedzieć, że w roku 2014 liczba tabletów w Polsce powinna sięgnąć 4 mln, a smartfonów może być 27 mln. Wartość rynku dostępu do internetu wynosi ponad miliard euro, a wielkość rynku e-handlu szacowana jest na 5,67 mld euro. Inne ciekawe dane znajdziecie w prezentacji poniżej. 

The Polish ICT Market AD 2014 by di24pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy