Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polscy studenci na podium w konkursie IBM

20-05-2012, 12:06

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego zajęli drugie miejsce w konkursie Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Lepsi od nich okazali się wyłącznie uczestnicy z Sankt Petersburga.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym to konkurs organizowany i sponsorowany przez firmę IBM, w którym tym razem uczestniczyło aż 112 drużyn z różnych części globu.

Czytaj także: Dobry początek roku dla IBM

W tegorocznej edycji najlepsi okazali się trzej studenci z Sankt Petersburg University of IT Mechanics and Optics, którym udało się rozwiązać dziewięć skomplikowanych zadań związanych z programowaniem w ciągu pięciu godzin. Zwycięzcy powrócą do domu z "Pucharem Mistrzów Świata", a także nagrodami rzeczowymi i zagwarantowaną ofertą pracy bądź stażu w IBM.

- Wszyscy członkowie trzech najlepszych drużyn dostaną propozycję pracy w dowolnym wybranym przez siebie biurze lub ośrodku IBM na świecie - tłumaczy Anna Sieńko, Dyrektor Generalna IBM Polska i Kraje Bałtyckie. W ramach wyróżnienia studenci będą mogli również spotkać się z kierownictwem amerykańskiego koncernu oraz zapoznać się z rozwijanymi aktualnie technologiami firmy.

Warto przypomnieć, że pomimo zwiększenia zysków, pierwszy kwartał IBM zawiódł akcjonariuszy spółki. Przychody IBM w pierwszym kwartale sięgnęły 24,7 miliarda dolarów, natomiast analitycy pytani przez agencję Reuters przewidywali średnio wynik na poziomie 24,78 miliarda dolarów.

Czytaj także: IBM zamierza spełnić długoterminowe prognozy


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data