Połowa nakładu Wiedźmina 2 na Xbox 360 została sprzedana

04-05-2012, 12:27

Ponad 500 tys. sztuk premierowego nakładu gry w wersji na konsolę Xbox 360 sprzedano do sklepów na całym świecie. W ciągu pierwszych 12 miesięcy całkowita sprzedaż Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 ma przekroczyć poziom 1 mln egzemplarzy.

Pierwsza konsolowa gra giełdowego producenta CD Projekt RED już po kilku dniach od debiutu okazała się światowym hitem. Nakład premierowy wersji na Xbox 360 przekroczył 500 tys. sztuk - oznacza to, że tyle sztuk gry zakupiły sieci detaliczne na całym świecie. Ponad połowa z tej liczby trafiła już w ręce graczy.

- Pierwszy tydzień sprzedaży udowodnił ogromny potencjał naszej gry. Doskonałe recenzje i zainteresowanie graczy pokazuje, że udało nam się zrealizować strategiczny cel skutecznego wejścia na rynek gier konsolowych, który jest kluczowy z biznesowego punktu widzenia. Chcemy sprzedać co najmniej milion sztuk Wiedźmin 2 na Xboxa 360 przez pierwsze 12 miesięcy. Równolegle będziemy aktywnie wspierać sprzedaż wersji PC oraz Wiedźmina pierwszego na PC i Mac – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Edycja Rozszerzona Wiedźmina 2 przez kilka dni - zarówno przed, jak i po premierze - znajdowała się w pierwszej piątce najpopularniejszych tytułów w największych sklepach Amazon i była bestsellerem sieci GameStop, amerykańskiego sprzedawcy gier wideo posiadającego 6,5 tys. sklepów na całym świecie. Gra polskiego studia w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na pierwszym miejscu Top 40 Entertainment Software Chart, zestawienia sprzedaży detalicznej gier w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Czytaj też: Wiedźmin 2 na Xbox 360 już jest (wideo)

- Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona to prawdziwa perełka naszej wiosennej oferty. Preordery poszły świetnie, a sprzedaż potwierdziła, że dojrzałe gry RPG przemawiają do wyobraźni wielu konsolowych graczy. Wielu fanów jest więcej niż zadowolonych z dodatkowej zawartości, którą otrzymali razem z grą - standardowa edycja z soundtrackiem na płycie CD, mapą i przewodnikiem po questach jest czymś niespotykanym w przypadku gier na Xboksa - powiedział Kevin Kebodeaux, wiceprezes ds. sprzedaży na Ameryki, Warner Bros Interactive Entertainment.

Edycja Rozszerzona jest najbardziej rozbudowaną wersją gry - zawiera m.in. dodatkowe 4 godziny nowych przygód i ponad pół godziny nowych animacji. Sprzedaż gry wspiera specjalny, multimedialny komiks na iPhone’a i iPada z akcją osadzoną w uniwersum Wiedźmina, dostępny do darmowego pobrania w App Store.

Dystrybutorem Wiedźmina 2 na konsole Xbox 360 na terytorium USA, Kanady i Meksyku jest Warner Bros. Interactive Entertainment. Na terenach Europy Zachodniej, Azji, Pacyfiku oraz Ameryki Centralnej i Południowej dystrybutorem jest NAMCO BANDAI Partners SAS. W Polsce Wiedźmin 2 będzie sprzedawany w cenie 129,90 zł przez CD Projekt.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy