Policja z UK będzie publikowała wyroki na Twitterze

19-04-2011, 19:40

Publiczne podawanie do wiadomości tego typu informacji ma zniechęcać do popełniania przestępstw.

Niedawno wspominaliśmy o ślubie księcia Williama, który będzie transmitowany na żywo w YouTube. To tylko jeden wielu z przejawów obecności władz Wielkiej Brytanii w internecie.

>>Czytaj także: HP również przygotowuje swoją mobilną usługę muzyczną

Sonda
Policja powinna publikować wyroki na Twitterze?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem policja z UK ogłosiła na swoim profilu w Twitterze, że będzie publikowała niektóre wyroki sądu nakładane na przestępców. Ma to dać choć częściowy obraz tego, z jakimi zadaniami muszą się na co dzień stykać funkcjonariusze policji.

Jak mówi rzecznik prasowy policji z West Midlands, już teraz wielu policjantów posiada swoje konta w serwisach społecznościowych, gdzie każdego dnia komunikują się z okoliczną ludnością. Tego typu działania służą nie tylko poprawie wizerunku, ale również przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Informacja o wyroku na profilu policji
fot. - Informacja o wyroku na profilu policji
Ogłaszanie wyroków na Twitterze ma też pokazać, że w bardzo wielu przypadkach wymiar sprawiedliwości radzi sobie z zagrożeniami czyhającymi na mieszkańców Wielkiej Brytanii, a rzeczywistość nie jest aż tak brutalna, jak to można wywnioskować, oglądając pełne drastycznych wydarzeń serwisy informacyjne.

Obecnie rekruci z UK, którzy przygotowują się do służby w policji, przechodzą kurs pomocny w wyszukiwaniu przestępstw i nadużyć w serwisach społecznościowych.

>>Czytaj także: Billboard wkrótce rozpozna Twoją twarz?


Źródło: TheNextWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy