Policja szuka kontaktu z pokrzywdzonymi w licytacjach na fruli.pl

17-02-2011, 20:42

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wszczęli postępowanie w sprawie licytacji odbywających się w serwisie fruli.pl. Jeśli czujesz się pokrzywdzony w tej sprawie, możesz to zgłosić.

Aby móc uczestniczyć w aukcji na fruli.pl, zarejestrowany użytkownik musiał wykupić prawo do licytowania – podbicie. Podbicia sprzedawano w pakietach, ich ceny wahały się od kilku groszy do kilku złotych. Użytkownik wykorzystywał podbicia w aukcji. Jedno podbicie zwiększało cenę i przedłużało czas trwania licytacji. Gdy aukcja się kończyła, ten, kto licytował ostatni, uzyskiwał prawo wykupu przedmiotu.

>> Czytaj więcej: Aukcje z ceną ujemną i... zwrot "pieniędzy"

Według policji zachodzi uzasadnione podejrzenie, że licytacje prowadzone przez osoby administrujące serwisem przebiegały niezgodnie z ogólnodostępnym regulaminem, w szczególności podejrzewa się, że w aukcjach – prócz realnych osób – brały udział tzw. boty, które generowały sztuczne podbicia i zapobiegały wygrywaniu aukcji przez jej rzeczywistych uczestników.

Policja szuka teraz kontaktu z osobami, które uczestniczyły w licytacjach organizowanych przez fruli.pl, w celu ustalenia pokrzywdzonych i umożliwienia im realizacji ustawowych uprawnień w postępowaniu karnym. Osoby takie mogą zgłaszać się telefonicznie (075 75-20-620) lub mailowo (fruli@jelenia-gora.policja.gov.pl, w temacie wiadomości należy wpisać "Pokrzywdzony fruli.pl"), podając swoje dane osobowe, adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym i numer telefonu.

Pokrzywdzeni zostaną przesłuchani we właściwej dla ich miejsca zamieszkania jednostce policji. Stawiając się na przesłuchanie, będą musieli zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający ich tożsamość oraz - o ile to możliwe:

  1. adres e-mail, za pośrednictwem którego dokonywali korespondencji związanej z licytacjami;
  2. wydruk e-maila potwierdzającego rejestrację w serwisie fruli.pl;
  3. wydruki e-maili dotyczące autoryzacji transakcji (np. potwierdzenie wpłaty na konto fruli.pl za pośrednictwem Dotpay);
  4. dokumenty poświadczające wpłaty z tytułu brania udziału w licytacji (np. wydruki potwierdzenia przelewu z konta czy płatności kartą);
  5. inne posiadane dokumenty związane z udziałem w licytacjach organizowanych w serwisie fruli.pl.

Przesłuchanie będzie miało na celu potwierdzenie udziału pokrzywdzonych w licytacjach na fruli.pl i ustalenie rzeczywistej wartości szkody, jaką ponieśli.

>> Czytaj także: Rozdano „Złote blachy” 2010


Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag policjatag oszustwatag licytacjetag Fruli.pltag aukcje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy