Polacy zwyciężyli w Imagine Cup 2007 Akcelerator Innowacji

07-03-2008, 21:57

Drużyna InPUT, finaliści Microsoft Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, zwyciężyli w trzeciej edycji programu Imagine Cup Innovation Accelerator w Mountain View w Kalifornii - poinformował Microsoft.

Wśród zespołów, które w sierpniu zeszłego roku w Seulu zostały wytypowane do udziału w Akceleratorze Innowacji znaleźli się finaliści kategorii Projektowanie Oprogramowania, których projekty niosły największy potencjał biznesowy. Obok Polaków były to drużyny z Irlandii, Jamajki, Korei, Meksyku i Tajlandii.

Program jest prowadzony w formie warsztatów, szkoleń i laboratoriów. Ma on na celu szkolenie młodych talentów technologicznych w zakresie umiejętności biznesowych, które pozwolą im przekształcić swoje projekty konkursowe w prawdziwe rynkowe produkty. Uczestnicy warsztatów mogą również konsultować swoje projekty i pomysły z przedstawicielami funduszy venture capital, którzy również są obecni na warsztatach w ramach Innovation Accelerator.

- Szkolenia, w których wzięliśmy udział były zarówno techniczne, jak i biznesowe. Pod okiem ekspertów rozwijaliśmy swoje projekty, przygotowując profesjonalne biznes plany oraz ćwicząc profesjonalne prezentacje. Co 2 dni prezentowaliśmy nasze projekty przed sędziami. W pierwszym tygodniu prezentacje trwały 7minut, w drugim tygodniu – 10 minut. Podczas finałów Imagine Cup w Polsce i w Korei mieliśmy na zaprezentowanie swojego rozwiązania 20 minut, dlatego zmiana na 7-minutowy pokaz była dla nas nie lada wyzwaniem. - tłumaczy Szymon Wybrański, kapitan drużyny InPUT.

Każda z drużyn otrzymała na starcie 500 tys. wirtualnych dolarów, a następnie zarabiała kolejne za poszczególne prezentacje. Polacy zwyciężyli z dużą przewagą. Wyniki tegorocznej edycji programu Imagine Cup – Akcelerator Innowacji są następujące:

  1. Polska – 1,721,540 wirtualnych dolarów
  2. Irlandia – 1,279,000 wirtualnych dolarów
  3. Tajlandia – 1,160,220 wirtualnych dolarów
  4. Jamajka – 1,073,000 wirtualnych dolarów
  5. Meksyk – 1,000,150 wirtualnych dolarów

Organizatorami warsztatów są firmy Microsoft oraz British Telecommunications.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy