Pogromca groźnych linków (za darmo)

19-06-2011, 19:07

Niepożądane linki ze złośliwą zawartością to zmora administratorów stron bazujących na treściach tworzonych przez użytkowników, w szczególności serwisów społecznościowych, forów, blogów itp. F-Secure Safe Links ma być skutecznym lekarstwem na tę bolączkę. Trwa właśnie nabór chętnych do testowania wersji beta tej usługi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Użytkownicy portali społecznościowychFacebooka, NK.pl i innych – muszą liczyć się z tym, że po kliknięciu w podlinkowane zdjęcie (często o charakterze erotycznym) lub odnośnik kuszący sensacyjnym nagłówkiem zostaną przekierowani na strony rozsiewające złośliwe aplikacje. Często stosowaną przez cyberprzestępców sztuczką jest także SEO poisoning, czyli zatruwanie wyników wyszukiwania. Ze zjawiskiem tym nie bardzo sobie radzą nawet silniki największych wyszukiwarek, takich jak Google czy Bing.

>> Czytaj także: Groźny nawet po śmierci? Zobacz, jak cyberprzestępcy wykorzystują postać bin Ladena

– Należy pamiętać, że złośliwe linki to problem nie tylko Facebooka czy Twittera lub innych portali społecznościowych. To zagrożenie, które dotyczy wszystkich serwisów WWW, także tych niewielkich, jak choćby własny blog – mówi Michał Iwan, Dyrektor Zarządzający F-Secure Polska. – Pojawienie się niebezpiecznych linków na stronie grozi utratą reputacji, a w konsekwencji użytkowników, których trudno będzie odzyskać. Warto się więc odpowiednio zabezpieczyć.

F-Secure Safe Links ma wyręczyć właścicieli serwisów WWW, forów dyskusyjnych i blogów w wyłapywaniu niebezpiecznych linków. Nowo udostępnione rozwiązanie automatycznie analizuje każdy adres umieszczony w witrynie i sprawdza jego reputację, łącząc się w tym celu z F-Secure. Narzędzie działa w czasie rzeczywistym w oparciu o technologię „chmury”.

Usługa jest teraz testowana w ramach programu pilotażowego realizowanego we współpracy z kilkoma dostawcami szerokopasmowego internetu. Dostęp do Safe Links jest bezpłatny. Aby skorzystać z narzędzia należy wejść na stronę www.f-secure.com/en_EMEA-Labs/beta-programs/home-users-beta/safelinks i zarejestrować się w systemie. Demo rozwiązania znajduje się pod adresem safelinksdemo.blogspot.com.

>> Czytaj także: Użytkownicy social media nie sprawdzają linków pod kątem ich szkodliwości


Źródło: F-Secure


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.