Poczta Polska: znaczek możesz pobrać z sieci, papierowy list nadasz online

29-10-2013, 14:06

Poczta Polska uruchomiła elektroniczną usługę Envelo.pl, która pozwala na kupienie znaczka do wydrukowania oraz na wysłanie tradycyjnego listu w sposób elektroniczny.

Poczta Polska od początku tego roku rozwija tzw. hybrydowe usługi pocztowe, czyli łączące cechy korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. W styczniu pojawiła się usługa neoKartka, która umożliwiła wysłanie kartek tradycyjnych, składając zamówienie przez internet. W lipcu została ona uzupełniona aplikacją mobilną, która umożliwiła wysłanie zdjęcia ze smartfona jako kartki.

Envelo.pl - platforma e-usług Poczty Polskiej

Teraz Poczta Polska wykonała kolejny krok, zapowiadany już na początku roku. Największy operator pocztowy umożliwi kupowanie znaczków przez internet do samodzielnego wydrukowania. Możliwe będzie również nadawanie zwykłych listów przez internet. Wszystko dzięki platformie internetowej Poczty Polskiej, działającej pod marką Envelo.pl.

Na Envelo.pl dostępne są teraz trzy usługi:

  • Neoznaczek, czyli znaczek pocztowy drukowany z komputera i zabezpieczony kodem DataMatrix. Po kupieniu znaczka on-line można wydrukować go na kartce papieru, etykiecie samoprzylepnej lub bezpośrednio na kopercie. Znaczek można pobrać ze strony WWW lub otrzymać w postaci załącznika do e-maila.
  • Neolist to odpowiednik tradycyjnego listu, ale przygotowany na Envelo.pl. Korzystając z usługi, trzeba wpisać treść listu do edytora na stronie lub dołączyć plik PDF, dodać dane odbiorcy i wybrać standard ekonomiczny lub priorytetowy. Listonosz dostarczy neolist bezpośrednio do skrzynki pocztowej wskazanej osoby, firmy lub urzędu.
    Poczta Polska oferuje gotowe szablony listów. Niebawem operator ma zaproponować nową funkcjonalność tego produktu, czyli doręczanie do odbiorcy w kraju jako listu poleconego.
  • Neokartka to drukowana kartka pocztowa, której wysłanie zlecamy przez internet. Jak już wspomniano, neokartka jest też dostępna dzięki darmowej aplikacji na smartfony.

zrzut

Oczywiście Envelo.pl może się rozwijać i Poczta Polska ma już pomysły na nowe usługi.

- Będzie to faktura elektroniczna, list skanowany, czyli elektronizacja korespondencji przychodzącej, ePodpis i eUmowa, czyli podpisywanie elektronicznych dokumentów z poświadczeniem zapewniającym moc prawną czy finalnie elektroniczny list rejestrowany. Docelowo platforma będzie miejscem skupiającym wszystkie e-usługi pocztowe - zapowiada Grzegorz Świdwiński, prezes spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Sonda
Czy skorzystasz z nowych e-usług Poczty Polskiej?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Poczta Polska chce też uczestniczyć w informatyzacji państwa. Operator chciałby rozwijać usługi oparte o dostęp do systemów różnych organów państwa, dzięki czemu mógłby udostępniać klientom różnego rodzaju dokumenty, np. wypisy z rejestrów, dokumenty z Krajowego Rejestru Sadowego. Do tej pory PP współpracowała m.in. z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a efektem tej współpracy była usługa elektronicznego potwierdzenia odbioru dla firm.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930