Poczta Polska: zasadność przekształceń pod lupą prezesa

10-03-2011, 13:43

Jak Poczta Polska musi przekształcać swoje placówki? Odpowiedzi na to pytanie szuka prezes PP, który zarządził przegląd strategii firmy na lata 2010-2015 w zakresie zasadności przekształceń placówek własnych w agencje pocztowe i związanej z tym procesem restrukturyzacji zatrudnienia. Wyniki analizy poznamy do końca kwietnia

Dużo mówiło się o tym, że Poczta Polska może wdrożyć program nowych agencji pocztowych. Mają one rozładować kolejki w dużych miastach i przynieść 200 mln zł oszczędności.

Jerzy Jóźkowiak, będący prezesem PP od 1 marca br., ma zamiar przyjrzeć się pomysłowi restrukturyzacji. Z komunikatu Poczty Polskiej wynika, że zarządzona przez prezesa analiza ma dotyczyć zmian "w sieci Poczty Polskiej w miejscowościach na poziomie gmin oraz w miastach". Przekształcenia placówek na terenach wiejskich w przypadkach, gdy wynika to z rachunku ekonomicznego, będą prowadzone tak, jak w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

- Strategia Poczty Polskiej zakłada dokonanie głębokich zmian w firmie. Decyzja o zbadaniu zasadności merytorycznej i ekonomicznej jej postanowień dotyczących przekształceń w sieci placówek wynika z faktu, że chcę mieć całkowitą pewność do proponowanych rozwiązań – podkreśla Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Poczta ogłasza, że jednocześnie będzie kontynuowała projekt zwiększenia dostępności do usług pocztowych w miastach. Ma on polegać na zwiększaniu liczby placówek agencyjnych w przypadkach uzasadnionych ekonomicznie.

>>> Czytaj: Poczta Polska: Liczba placówek nie zostanie zmniejszona


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy