Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Płyty główne Gigabyte z serii 6 do wymiany

03-02-2011, 13:46

31 stycznia 2011 roku Gigabyte Technology otrzymał oficjalną informację od firmy Intel, iż na chipsetach z serii 6 (nazwa kodowa Cougar Point, stepping B2) wykryto wadę produkcyjną. Obecni użytkownicy platform opartych na chipsetach z serii 6 będą mieli możliwość wymiany produktu po pojawieniu się na rynku płyt głównych opartych na nowych chipsetach (stepping B3)

Wykryta wada może powodować ograniczenie wydajności portów SATA 2 (Serial-ATA 2), jak również prowadzić do niepoprawnej obsługi urządzeń SATA, takich jak dyski twarde i napędy zewnętrzne. Problemem obarczone mogą być wyłącznie złącza SATA 2 o numerach 2, 3, 4, 5. Intel ustalił, że porty SATA 3 oraz podłączone do nich urządzenia na płytach głównych z chipsetami z serii 6 funkcjonują poprawnie.

Wada dotyczy wszystkich płyt głównych opartych na chipsetach Intel z serii 6 bez względu na producenta, a zatem nie jest bezpośrednio związana z produktami GIGABYTE.

Gigabyte Technology wstrzymał już wszystkie dostawy płyt głównych z serii 6 bazujących na wspomnianych tu chipsetach (stepping B2). Firma wznowi produkcję płyt głównych w momencie wdrożenia przez firmę Intel nowych chipsetów z serii 6 (stepping B3), które zastąpią wszystkie potencjalnie wadliwe egzemplarze na płytach głównych z serii Gigabyte 6.

Firma oświadczyła też, że podejmuje obecnie wszelkie działania, mające na celu zminimalizowanie negatywnych skutków zaistniałej sytuacji i będzie wspierała partnerów handlowych w procesie wymiany płyt głównych opartych na wadliwych chipsetach. Obecni użytkownicy platform opartych na chipsetach z serii 6 będą mieli możliwość wymiany produktu po pojawieniu się na rynku płyt głównych opartych na nowych chipsetach (stepping B3). Wymiany będą wykonywane w miejscach zakupu płyty głównej.

W celu uzyskania dalszych informacji lub odpowiedzi na ewentualne pytania prosimy o kontakt z pomocą techniczną Gigabyte: http://www.gigabyte.com/support-downloads/technical-support.aspx.