Plus szuka oszczędności wśród pracowników?

05-01-2012, 13:58

Pracę może stracić co trzeci pracownik sieci Plus, czyli około 1400 pracowników - podaje Dziennik Gazeta Prawna. Jej właściciel Zygmunt Solorz-Żak twierdzi z kolei, że jeszcze nic nie jest przesądzone, a przynajmniej nic nie stanie się z dnia na dzień.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że zwolnionych ma być 1400 osób. Oznacza to, że pracę straci jedna trzecia pracowników, ponieważ obecnie operator zatrudnia około 4100 osób. Początkowo redukcje zatrudnienia miały objąć 500-700 osób, teraz okazuje się, że chodzi o znacznie większą skalę zwolnień. Zapowiedź zwolnień pojawiła się zaraz po przejęciu spółki przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Czytaj też: Solorz-Żak nie wyklucza powiązań kapitałowych Polkomtela z Aero2 i Midasem

Cięcia w Polkomtelu, operatorze sieci Plus, mogą mieć związek z tym, że Zygmunt Solorz-Żak jest również właścicielem Cyfrowego Polsatu i to ta firma może być fundamentem jego biznesu. Cyfrowy Polsat działa od końca 1999 roku, co może oznaczać, że ma rozbudowaną strukturę firmy oraz działy takie, jak np. call center. Plus i Cyfrowy Polsat mają ze sobą współpracować, dlatego też może dojść do redukcji etatów w jednej lub drugiej firmie.

Rzeczpospolita informuje jednak, że restrukturyzacja firmy nie jest jednym z punktów w porządku dzisiejszego spotkania zarządu. Cytuje też właściciela, który twierdzi, że nie zostały jeszcze podjęte decyzje w tej sprawie, a restrukturyzacja będzie następować stopniowo.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.