Plus: Roaming dla pre-paid taki sam, jak w kraju

18-09-2010, 00:02

Od minionego piątku klienci pre-paid sieci Plus będą mogli wykonywać połączenia głosowe za granicą w taki sam sposób, jak w kraju. Tego dnia dla użytkowników Simplus, MixPlus, Sami Swoi i 36.6 włączony został komercyjnie roaming w technologii CAMEL.

Sonda
Korzystasz z roamingu?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam takiej potrzeby
wyniki  komentarze

Technologia CAMEL pozwala na wykonywanie połączeń głosowych w roamingu w sposób analogiczny, jak w kraju, bez konieczności używania kodów USSD. Konieczne jest oczywiście wpisanie przed numerem telefonu prefiksu państwa, do którego wykonujemy połączenie (do Polski 0048 lub +48).

>> Czytaj też: Roaming tańszy, lecz bez konkurencji

Wykaz sieci, z którymi Polkomtel SA ma obecnie podpisaną umowę na świadczenie usługi roamingu w technologii CAMEL
fot. - Wykaz sieci, z którymi Polkomtel SA ma obecnie podpisaną umowę na świadczenie usługi roamingu w technologii CAMEL
Usługa nie wymaga aktywacji i każdy użytkownik, który zaloguje się w sieci roamingowej mającej podpisaną odpowiednią umowę z Polkomtel SA, będzie mógł z niej korzystać. Plus będzie wysyłał do tych użytkowników wiadomość powitalną informującą o możliwości dzwonienia bez kodów USSD.

Cały czas trwają testy z innymi partnerami roamingowymi i lista sieci, w których będzie można wykonywać połączenia bez kodów USSD, będzie się sukcesywnie powiększać.

Przed wyjazdem za granicę należy aktywować usługę roamingu. Aby tego dokonać, należy mieć ważne konto oraz dodatni limit na koncie. Aktywacja usługi jest bezpłatna i następuje przez wpisanie w telefonie *101*11*01# i naciśnięcie przycisku „zadzwoń”.

>> Czytaj też: Roaming bez tajemnic (wideo)

Szczegółowe informacje na temat roamingu w poszczególnych markach znajdują się na stronie: plus.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag USSDtag Simplustag Sami Swoitag roamingtag Plustag MixPlustag CAMELtag 36.6
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy