PlayBook: 50 tys. sprzedanych tabletów w dniu premiery

22-04-2011, 13:22

To co prawda tylko 1/6 tego, czym mogła się pochwalić Apple, jednak wynik ten uznać należy za całkiem dobry. Zwłaszcza że recenzje nie były optymistyczne.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


20 kwietnia premierę miał BlackBerry PlayBook, 7-calowy tablet firmy Research In Motion. Pierwszy dzień przyniósł sprzedaż na poziomie około 50 tysięcy sztuk, co w świetle niezbyt przychylnych opinii uznać należy za spory sukces. Daleko co prawda do wyniku iPada, którego sprzedaż w pierwszym dniu sprzedaży wyniosła około 300 tysięcy urządzeń.

Jak podaje ReadWriteWeb, pojawiły się informacje o tym, że główni sprzedawcy tabletu opróżnili swoje magazyny - zainteresowanie klientów przerosło ich oczekiwania. Spora część ze 180 sklepów sieci Best Buy informowała o braku tabletu.

Sonda
BlackBerry podbije rynek tabletów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Niewykluczone, że ma to związek z ogromną popularnością tabletu Apple'a, dzięki czemu pojawiła się moda na posiadanie tego typu urządzenia. Niemniej jednak amerykański konkurent był sprawcą opóźnienia premiery PlayBooka - zabrakło paneli dotykowych, fabryki nie były bowiem sprostać zamówieniom płynącym od Apple'a.

>> Czytaj więcej: Tablety BlackBerry opóźnione z bardzo niezręcznego powodu

Udany debiut nie jest gwarantem dalszej dobrej sprzedaży. Trzeba bowiem pamiętać, że tablet RIM nie oferuje ani kalendarza, ani dostępu do poczty elektronicznej, jeśli się nie jest abonentem korzystającym z BlackBerry. Jest to więc poważne utrudnienie dla osób, które z usług RIM jeszcze nie korzystają.

Giełda papierów wartościowych w Toronto, gdzie notowane są akcje RIM, pozytywnie zareagowała na informacje o poziomie sprzedaży w dniu premiery. Kurs wzrósł o 2 proc.


Następny artykuł » zamknij

Samsung też pozywa Apple'a


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.