Play sam przetestuje swój internet mobilny

25-08-2011, 16:20

Podróżując po Polsce ze smartfonem HTC w ręce, Play chce pokazać, na jakim poziomie jest internet mobilny w tej sieci. Akcja zaczęła się na Helu, a zakończy w Bieszczadach.

Sonda
Jak oceniasz internet mobilny w Play?
  • bardzo dobrze
  • dobrze
  • źle
  • nie mam zdania/nie korzystam
wyniki  komentarze

Wczoraj Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wezwał P4, operatora sieci Play, do zaprzestania emisji reklamy telewizyjnej, w której powołuje się na raport UKE przeprowadzony w 16 największych miastach. Rzecznik Play Marcin Gruszka zareagował, publikując informacje o swoich testach.

Mapa Play prezentująca wyniki Smart Net Surfers
fot. - Mapa Play prezentująca wyniki Smart Net Surfers
Akcja Smart Net Serfers ma dać możliwość przetestowania mobilnego internetu Play dwudziestu osobom, które z ekipą sieci będą podróżować po Polsce. Następnie wyniki będą przedstawiane na mapie Google’a, gdzie można sprawdzić postępy testerów.

>> Czytaj też: UKE: operatorzy na trasach kolejowych muszą sporo nadrobić

Pierwsze opublikowane wyniki testów nie są optymistyczne. Jeden z testerów na blogu Play pisze m.in.:

Prędkości osiągane przez Play są bardzo różne, np. Play w Nowym Sączu ma największą ilość nadajników spośród wszystkich operatorów, niestety ciężko osiągnąć prędkość 1 Mbps w downloadzie. W Jaśle pierwszy test pokazał 90 kbps, a dopiero trzeci ponad 2 Mbps, co pokazuje, że Play powinien zainteresować się takimi miejscami. Na trasie widać, ile Play zrobił od początku roku, widać ten zasięg dzięki zastosowaniu częstotliwości UMTS900, jeden badany przez nas nadajnik U900 w miejscowości Głogów Małopolski pokazał prędkość ponad 2 Mbps w downloadzie i 50 kbps w uploadzie. W wynikach testów widać łączenie zasobów z e-gsm, nie wpływa zbyt dobrze na osiągi i jakość rozmów.

Zdaniem Marcina Gruszki raport UKE wskazywał na Play jako operatora, który posiada najlepszy mobilny internet. Zapytany wprost, nie chce jednak jednoznacznie stwierdzić, czy sieć rzeczywiście jest najlepsza pod tym względem.

Pod adresem Google można zapoznać się ze szczegółowymi wynikami Play. Poniżej film przedstawiający akcję Smart Net Serfers:


Źródło: Blog Play
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031