Płatności mobilne: Portfel i bank w komórce

Forsal.pl 24-09-2010, 09:00

Telefon mobilny staje się powszechnym kanałem umożliwiającym kontakt z bankiem. Teraz będzie też częściej służył do płacenia rachunków do 50 złotych

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już dziś prawie milion Polaków korzysta z konta bankowego za pomocą komórki. Za kilka lat, kiedy upowszechnią się nowocześniejsze aparaty, telefon ma szanse zastąpić komputer i wizyty w banku. To jeden z głównych wniosków trwającego w Warszawie Forum Rynku Usług Płatniczych.

Ale komórka może służyć nie tylko do sprawdzania salda i zlecania przelewów. Podczas forum Polkomtel ogłosił, że jego program "Płać komórką" będzie udostępniany na podstawie licencji także innym operatorom komórkowym. Bankowcy twierdzą, że dzięki temu bardzo szybko spopularyzowane zostaną płatności wykonywane za pomocą telefonu. Odpowiednio wyposażoną komórkę wystarczy zbliżyć do czytnika i możliwe będzie zapłacenie rachunków do wysokości 50 zł.

W tej chwili coraz bardziej powszechne jest wykorzystywanie telefonów komórkowych do sprawdzania stanu rachunku i dokonywania operacji bankowych. Telefon komórkowy w Polsce ma niemal każdy, więc jest to najłatwiejszy kanał dostępu do rachunku bankowego – mówi Dominika Duziak ze Związku Banków Polskich.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: Płatności mobilne: Portfel i bank w komórce

Roman Grzyb

Forsal.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.