Platforma WP.tv w telewizorach z przeglądarką WWW

24-08-2011, 19:03

Wirtualna Polska uruchomiła usługę zPilota, dzięki której widzowie mogą bezpłatnie oglądać wszystkie materiały z telewizji internetowej WP.tv na ekranie odbiornika telewizyjnego. Funkcjonalność dostępna jest we wszystkich telewizorach posiadających przeglądarkę internetową z obsługą technologii Adobe Flash.

– Zadbaliśmy o wygodę internauty i nieustannie rozszerzamy pola eksploatacji o kolejne, popularne i lubiane nośniki. WP.tv jest więc dostępna nie tylko na ekranie komputera, w wersji mobilnej i w telewizorach Samsung Smart TV. Teraz umożliwiliśmy oglądanie wideo WP.tv we wszystkich obecnych na rynku odbiornikach TV z internetem, z wbudowaną przeglądarką WWW, bez względu na markę i typ telewizora – tłumaczy Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu.

Usługa Wirtualnej Polski dostępna jest pod adresem zPilota.wp.tv. Użytkownik nie musi instalować aplikacji, widgetów ani zmieniać ustawień w odbiorniku telewizyjnym. Materiały wideo podzielone są na kategorie tematyczne, m.in.: najnowsze, wiadomości, sport, moto, to się wytnie itd. Usługa ma też wbudowaną wyszukiwarkę materiałów wideo.

– Położyliśmy duży nacisk na zaprojektowanie prostego i intuicyjnego interfejsu. Nawigacja możliwa jest za pomocą pięciu klawiszy – czterech kursorów i przycisku OK. Oczywiście zPilota jest dostępny również w komputerach i myślę, że wielu użytkownikom właśnie ta wersja przypadnie do gustu – mówi Andrzej Kiesz, Kierownik Działu Projektów WWW Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za wdrożenie projektu.

>> Czytaj także: Ekstraklasa Live od WP dla kibiców


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031