Platforma crowdfundingu udziałowego uruchamia kolejne projekty inwestycyjne

11-09-2018, 18:31

Platforma FindFunds pomaga startupom w pozyskaniu funduszy na rozwój ich działalności. Właśnie ruszyła organizowana przez nią kampania crowdfundingu udziałowego, a w przygotowaniu są dwie następne.

Adam Osiński z Find.Funds.pl poinformował media o rozpoczęciu nowej kampanii crowdfundingu udziałowego. Celem pierwszego z nowych projektów jest pozyskanie środków na rozwój firmy produkującej wysokiej jakości głośniki. Kolejne kampanie znajdują się w przygotowaniu.

Osiński zaznacza, że crowdfunding udziałowy to szansa na pozyskanie kapitału od wielu inwestorów na rozwój spółki. Inwestor – angażując się w kampanię na platformie – nie kupuje oferowanego przez spółkę produktu czy usługi, a inwestuje w samą spółkę. Uzyskuje tym samym szansę na zysk w przyszłości w przypadku sukcesu rynkowego wytworzonego produktu. Zainwestować można nawet kilkaset złotych i nie trzeba wychodzić przy tym z domu - operacja wymaga wypełnienia formularza internetowego i dokonania przelewu online.

Startup zaś może dzięki platformie nie tylko pozyskać kapitał, ale również nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami, uzyskać wycenę rynkową, a także ocenę swojego biznesplanu przez inwestorów mających doświadczenie w inwestowaniu w tego typu spółki.

Twórcy platformy mają zapewnić bezpieczeństwo transakcji oraz dopełnić wszelkich formalności związanych z przeniesieniem udziałów na inwestorów. Ponadto umożliwiają dywersyfikację portfela inwestycyjnego nawet przy zaangażowaniu niewielkich środków. Rejestrując się na platformie inwestor może poszerzyć swój portfel inwestycji.

Źródło: FindFunds


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31