Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

PKO i BZ WBK łączą kartę z komórką

GazetaPrawna.pl 21-06-2010, 17:29

Karty płatnicze „zaszyte” w telefonicznych kartach SIM mają się pojawić na rynku pod koniec roku. Bankowcy są do pomysłu nastawieni entuzjastycznie.

Inteligo (marka PKO BP) testuje nową usługę razem z PTC (operatorem sieci Era) i MasterCardem, a BZ WBK wybrał Polkomela (Plus) i Visę. W obu przypadkach usługa ma być zaoferowana szerszej rzeszy klientów jesienią. Najpierw ma ją przetestować kilkaset osób.

Zdaniem specjalistów upowszechnienie płacenia komórką może się opóźnić. Pierwszym problemem jest dostępność aparatów. Drugą kwestią jest wymiana kart SIM. Trzeci problem to ustalenie modelu biznesowego między bankami a operatorami – mówi specjalista z branży bankowej.

Problem z aparatami potwierdzają przedstawiciele PTC. Od strony technicznej jesteśmy w zasadzie gotowi, by wprowadzić usługę komercyjnie na rynek. Dużo zależy jednak od producentów telefonów, bo na razie ich oferta jest niewielka – mówi Konrad Mróz z biura prasowego Ery.

Na razie technologię NFC (Near Field Communication) wdrożył w jeden swój model (Avila) jedynie Samsung. Jesienią aparat z NFC ma zaprezentować Nokia.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. PKO i BZ WBK łączą kartę z komórką

Mirosław Kuk, Michał Fura

gazeta prawna


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *