PIT rozliczysz także przez komórkę

15-04-2011, 07:10

Strona mobilna w formie aplikacji pozwoli wypełnić PIT i wysłać go drogą elektroniczną w postaci e-deklaracji.

Do ostatecznego terminu składania deklaracji podatkowych pozostały nieco ponad 2 tygodnie. Podatnicy mogą użyć w tym celu nie tylko komputera, ale również telefonu komórkowego lub tabletu. Firma e-file stworzyła uproszczoną wersję swojego programu e-pity, przeznaczoną dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Sonda
Wypełnisz PIT za pośrednictwem urządzenia mobilnego?
  • tak
  • nie
  • już oddałem/łam PIT
wyniki  komentarze

- E-pity mobile zostały stworzone dla osób, które coraz częściej zastępują swoje komputery tabletami czy telefonami komórkowymi. To niezwykle prosta aplikacja, pozwalająca na wypełnienie PIT-a w kilka minut. Wystarczy tylko podać dane identyfikacyjne i swój kod pocztowy, a resztę informacji, takich jak powiat, miasto czy ulicę, podpowie aplikacja. Następnie użytkownik wpisuje kilka podstawowych liczb z PIT-a 11 i gotowe – tłumaczy Adam Mielcarski, prezes zarządu firmy e-file sp. z o. o.

>> Czytaj też: W 2011 r. nowe e-deklaracje dla podatników

Aby rozpocząć wypełnianie PIT, należy wejść na stronę m.e-pity.pl i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się w ośmiu kolejnych krokach. Gotowe zeznanie zostaje przesłane na adres e-mail podatnika. Ponadto otrzymuje on również plik XML, dzięki czemu może później wczytać zawarte w nim dane do programu e-pity. Po wygenerowaniu deklaracji należy zweryfikować poprawność wpisanych informacji, a następnie wysłać PIT-a przez internet za pośrednictwem systemu e-deklaracje lub wydrukować i dostarczyć do urzędu osobiście bądź pocztą tradycyjną.

e-pity na urządzeniu mobilnym
fot. PK - e-pity na urządzeniu mobilnym
W przypadku wybrania e-deklaracji użytkownik aplikacji otrzyma na adres e-mail dokument UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Jest to dowód na otrzymanie zeznania przez fiskusa, który na wypadek kontroli skarbowej należy przechowywać przez 5 lat. W trosce o bezpieczeństwo danych z formularza podatnika w aplikacji zastosowano szyfrowanie protokołem HTTPS (SSL 128bit).

>> Czytaj też: Ministerstwo Finansów przestrzega przed programami do e-deklaracji

Z programu e-pity mobile mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się indywidualnie na formularzu PIT-37, a więc otrzymują dochody ze stosunku umowy o pracę, o dzieło bądź umowy zlecenie. Przy korzystaniu z wersji na komórkę w deklaracji można uwzględnić wyłącznie najpopularniejszą formę podatkowego odliczenia – załącznik PIT-O, czyli ulgę na internet. Więcej informacji na temat aplikacji mobilnej e-pity można znaleźć pod adresem www.e-pity.pl/mobile


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy