Piraci apelują o udostępnienie archiwów IPN online

30-06-2008, 23:04

Partia Piratów walczy o bezpłatne udostępnienie w internecie wszystkich opracowań IPN (m.in. książki "SB a Lech Wałęsa"). By zjednoczyć popleczników swego pomysłu, a jednocześnie zweryfikować ich liczbę polscy piraci wystosowali elektroniczną petycję.

Sonda
Czy popierasz apel Partii Piratów odnośnie darmowej publikacji dokumentów IPN w sieci?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

petycja Partii Piratów
fot. DI - petycja Partii Piratów
W petycji adresowanej do Instytutu Pamięci Narodowej Partia Piratów pisze:

Apelujemy o bezpłatne udostępnienie w internecie wszelkich opracowań Instytutu Pamięci Narodowej równolegle z ich publikacjami książkowymi.

Opłacani z budżetu państwa pracownicy IPN badają dokumenty będące częścią historii naszego kraju - dlatego uważamy, że każdy obywatel Polski ma prawo do bezpłatnego zapoznania się z tymi opracowaniami i (jeśli uzna je za wartościowe) zakupienia ich w formie książkowej.

Działania takie ograniczą możliwość użycia opracowań IPN do prywatnych czy politycznych celów i rozwiążą problem braku możliwości zapoznania się z materiałami których publikację poprzedza kampania medialna (jak w przypadku książki "SB a Lech Wałęsa").

Internauci popierający pomysł Partii Piratów, a także ci, którzy są przeciwko bezpłatnemu udostępnianiu w internecie opracowań IPN mogą złożyć swój podpis na stronie:

www.petycje.pl/3278

W chwili publikacji tego tekstu petycja zyskała 20 głosów ZA (w tym 15 zweryfikowanych). Nikt jeszcze nie sprzeciwił się pomysłowi piratów.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930