Pilotażowe e-Recepty wystawione

18-09-2018, 22:49

W wybranych szpitalach zakończono właśnie wdrożenie pilotażowego programu obsługi e-Recept. Jako pierwsze, z nowych funkcjonalności skorzystały Mazowiecki Szpital Wojewódzki i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krynicy-Zdroju.

Dzięki integracji odpowiedniego systemu z platformą P1, pacjenci placówek objętych wdrożeniem mają możliwość zrealizowania e-Recept w wybranych aptekach na terenie Siedlec oraz powiatu siedleckiego, a także Krynicy-Zdrój i powiatu nowosądeckiego. Projekt został zrealizowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. 

Krzysztof Groyecki z Asseco Poland - firmy odpowiedzialnej za rozwiązanie - uważa, że jest ono gotowe do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1. Dodaje przy tym, że zanim przystąpiono do wdrożeń w wybranych placówkach przeszło pozytywnie szereg scenariuszy w środowisku testowym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Docelowo po wystawieniu przez lekarza e-Recepty, pacjent otrzyma wydruk informacyjny zawierający kod kreskowy. Natomiast jeśli założy on Indywidualne Konto Pacjenta (IKP), dostanie specjalny kod PIN, który w połączeniu z numerem PESEL pozwoli odebrać mu leki w aptece. Dzięki wykorzystaniu aplikacji internetowej obsługa e-Recept ma odbywać się sprawnie i bez zbędnych wydruków.

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-Recepty będą wystawiane w każdym gabinecie medycznym w Polsce. Ich wprowadzenie pozwoli m.in. wyeliminować problem wynikający z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów poprzez ograniczenie możliwości wydania nieprawidłowego leku. Umożliwi też dostęp do historii wystawionych recept, dzięki czemu proces leczenia będzie lepiej skoordynowany.

Źródło: Asseco Poland


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy