Pierwszy film i zdjęcia z Marsa - niezwykłe dzieła Curiosity

08-08-2012, 12:32

Pierwszy film i zdjęcia z Marsa to coś bardzo szczególnego. Czasem są zamazane, nie zawsze imponują jakością, ale nie o to chodzi. Świadomość, że zrobiono je na Marsie, czyni te materiały niezwykłymi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W Dzienniku Internautów wspominaliśmy już, że NASA na bieżąco udostępnia informacje o misji sondy Curiosity. Z tych wszystkich materiałów postanowiliśmy wybrać najciekawsze.

Nie chodzi w tym wszystkim tylko o jakość zdjęć, choć niektóre są naprawdę niezłe. Istotna jest świadomość, że oto siedząc przed komputerem w domu albo w kawiarni, możemy zobaczyć, jak wygląda powierzchnia innej planety!

Mars to planeta dla nas niezwykła, bo z jednej strony znana jest ludzkości od czasów starożytnych i lądowały już na niej sondy wysłane z Ziemi. Z drugiej strony jest to ciągle wielka zagadka. Ponadto niezwykłe miejsce Marsa w ludzkiej kulturze dodaje misji Curiosity specyficznego smaku. 

W internecie robi się głośno o pierwszym filmie z Marsa. Jest to film poklatkowy złożony z 297 zdjęć wykonanych w czasie opadania sondy na Czerwoną Planetę.

Może nie jest to szczyt sztuki filmowej, ale jednak pochodzi z Marsa. Są jeszcze zdjęcia, które wizualnie robią o wiele większe wrażenie.

Poniżej widzicie zdjęcie 3D, które zostało wykonane przez przednie kamery sondy służące do omijania przeszkód. W tle widać tzw. Górę Sharpa, czyli Aeolis Mons. Cień na zdjęciu jest cieniem sondy.

zdjęcie z Marsa

źródło: NASA - Mars Science Laboratory

1  2 3 4 5 6 7  - 


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać






  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.