Pierwsze urodziny podkarpackiego inkubatora. Jakie korzyści przyniósł dla regionu?

09-05-2018, 12:41

Inkubator, wspierający rozwój technologii i przedsiębiorczości na Podkarpaciu, kończy właśnie rok swojej działalności. Znany koncern we współpracy z lokalnymi partnerami organizuje spotkania i warsztaty, a także pomaga w realizacji projektów technologicznych w regionie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ważnym zadaniem Samsung Inkubatora jest jednoczenie społeczności związanej z technologiami. Przez pierwszy rok jego działalności zorganizowano 74 bezpłatne spotkania i warsztaty, w których w sumie wzięło udział ponad 2,5 tysiąca osób. Są one szczególnie ważne dla mieszkańców Podkarpacia, ponieważ Inkubator zwiększa ich szanse na zawodowy sukces i znalezienie perspektywicznej pracy w swoim regionie. 

Działalność Inkubatora zorientowana jest przede wszystkim na rozwiązania z zakresu Inteligencji Rzeczy (IoT), przemysłu 4.0 i uczenia maszynowego, a także realizację bieżących potrzeb rynkowych w obszarze nowych technologii. Współpracę z inkubatorem podjęli już partnerzy tacy jak Politechnika Rzeszowska i Dolina Lotnicza.

Wśród projektów, które w ciągu roku swojej działalności podjął Inkubator, znajduje się m.in. współpraca z zespołem 17 studentów z różnych wydziałów politechnicznych. Realizuje on obecnie projekt badawczy dotyczący budowy łazika marsjańskiego. Tworzony jest on z myślą o międzynarodowych zawodach University Rover Challenge, które odbywają się corocznie w USA pod okiem inżynierów z NASA. W ramach współpracy, Inkubator zapewni realizatorom wsparcie w sfinalizowaniu projektu oraz kamery, które umożliwiają uzyskanie bardzo dobrej widoczności operatorowi urządzenia. Wśród realizowanych podkarpackich projektów technologicznych wyróżnia się także ten obejmujący produkcję inteligentnych luster, które mogą być wykorzystane jako nośniki reklamowe.

Inkubator ponadto umożliwia podkarpackim innowatorom i przedsiębiorcom dostęp do przestrzeni do pracy, a także wsparcie mentorów czy możliwości prezentacji produktowej dla szerszego grona odbiorców poprzez obecność na targach branżowych. Dla każdego zespołu został przygotowany indywidualny program pomocy, by ułatwić wprowadzenie projektów na rynek.

Do drugiej tury inkubacji zgłosiło się 25 zespołów chętnych rozwijać swoje projekty we współpracy z koncernem. Obecnie wspiera on w ramach inkubatora 12 startupów.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP/Samsung Electronics PolskaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.