Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pierwsza w Polsce transakcja na rynku nieruchomości oparta o technologię blockchain

09-08-2018, 21:28

W sierpniu 2018 r. polski startup doprowadził do przeprowadzenia transakcji z wykorzystaniem technologii blockchain. Rozwiązanie zostało zastosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmu, niepodważalności warunków komercyjnych i prawnych oraz obniżenia kosztów pośrednictwa i doradztwa.

Na czym polega udogodnienie oparte o technologię blockchain? Dostęp, weryfikacja oraz walidacja dokumentów i ustaleń komercyjnych odbywa się za pomocą zdecentralizowanej platformy, co znacząco skraca czas negocjacji.

Przeprowadzenie pierwszej transakcji było możliwe dzięki zaangażowaniu pionierskiej grupy roboczej. O szczegółowy opis scenariuszy testowych i przypadków testowych aplikacji weryfikujących zgodność transakcji, opartej na blockchain z wymaganiami funkcjonalnymi zadbała, notowana na GPW, spółka Atende SA specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych z zakresu infrastruktury IT oraz innowacyjnego oprogramowania.

Nad prawidłowym przebiegiem transakcji czuwał Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, odpowiedzialny za rozwój nauki w całym kraju, zajmujący się między innymi badaniami z pogranicza, informatyki, matematyki i ekonometrii, oraz wiodący ekspert technologii blockchain – Profesor Instytutu Informatyki, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego Stefan Dziembowski.

Jedną ze stron transakcji był Business Link – operator przestrzeni coworkingowych oferujący dostęp do społeczności biznesowej startupów i korporacji. Najemcą była firma Ricoh.

Źródło: Atende


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik