PengPod: tablet z Linuksem i Androidem za 120 dolarów - wideo

16-11-2012, 12:04

Prawdziwie linuksowy tablet może powstać w ramach projektu PengPod, który stara się o finansowanie społecznościowe. Tablet będzie w rzeczywistości posiadał Linuksa i Androida do wyboru w czasie startu, co bardzo wiele zmienia.

Były już podejmowane próby tworzenia tabletów z Linuksem, ale projekt o nazwie PengPod ma naprawdę ciekawe ambicje. Jego twórcy chcą zaoferować ludziom dwa modele tabletów (7 i 10 cali) oraz urządzenie typu miniPC. Wszystkie te urządzenia byłyby wyposażone w dwa systemy operacyjne - Linux i Android. Wszystkie mają bazować na układach Allwinner A10 SOC.

W chwili obecnej projekt PengPod stara się o finansowanie społecznościowe za pośrednictwem Indiegogo. Trzeba zebrać 49 tys. dolarów. Do tej pory udało się zebrać 16,7 tys USD. Zostało 17 dni. Osoby wpłacające 120 dolarów będą mogły dostać tablet 7-calowy, natomiast cena tabletu 10-calowego to 185 dolarów.

Linux i Android na pokładzie

Przyjrzyjmy się urządzeniom. Tablet 7-calowy to PengPod700. Można na nim uruchomić Linuksa lub Androida za pomocą karty SD. Urządzenie ma procesor 1,2 GHz, 1 GB RAM, dotykowy pojemnościowy ekran o rozdzielczości 800x480, kamerę 1,3 MP na przodzie, 8 GB pamięci, głośniki, akcelerometr. Ze światem łączy się przez Wi-Fi. Jest też USB OTG oraz mini HDMI. Urządzenie można zobaczyć na filmie poniżej.

Tablet 10-calowy to PengPod1000, który jest wyposażony w pojemniejszą baterię oraz ekran o rozdzielczości 1024x600. Przedstawia go kolejny film.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy