Pełny obraz zdarzeń z kamery panoramicznej

10-10-2018, 14:24

Nieodłącznym elementem inwestycji w modernizację infrastruktury kolejowej, tramwajowej czy autobusowej stała się instalacja i serwis odpowiednich systemów dozoru wizyjnego, zarówno w obrębie samego pojazdu oraz wokół niego, także w ramach tras przejazdu, bądź węzłów przystankowych. Obok kamer 360 stopni monitoring panoramiczny wydaje się tu jednym z bardziej efektywnych rozwiązań.

Póki co, żaden system dozoru wizyjnego nie da stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, ale są już na rynku rozwiązania znacząco to bezpieczeństwo poprawiające – pod kątem prewencji, ale również skuteczności pracy dochodzeniowo-śledczej. Mowa o kamerach panoramicznych, które umożliwiają szerszą obserwację obszaru za pomocą tylko jednej kamery.

Przykładowe multisensorowe kamery Axis dają pokrycie w zakresie 180° poziomo i 90 ° pionowo, z dużą ostrością szczegółów, dużą gęstością pikseli (8 MP) i minimalnym zniekształceniem obrazu. Dzięki technologii Lightfinder charakteryzują się wysoką światłoczułością. Mogą generować kolorowy obraz przy oświetleniu o natężeniu zaledwie 0,18 luksa lub niższym, zaś za sprawą technologii Forensic WDR umożliwiają zmianę wartości pikseli niedoświetlonych lub prześwietlonych w monitorowanych scenach w takim stopniu, aby zarówno w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych system radził sobie z rejestracją przy każdej amplitudzie kontrastu i naświetlenia.

Panoramiczne kamery są stworzone do monitoringu aktywności i zdarzeń na rozleglejszych obszarach, włączając w to analizę ruchu osób i pojazdów. Nadają się dobrze do użytku w strefach przystankowych, na stacjach kolejowych, w metrze, w portach lotniczych.

Źródło: Axis Communications


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy