PBI zaprasza na konsultacje

26-02-2010, 02:37

PBI zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty na branżowe konsultacje. Ich wynikiem będzie nowy, przejrzysty standard badań nad internetem. Początek prac wyznaczony jest na drugą połowę marca 2010.

Polskie Badania Internetu już 5 lat przyczyniają się do rozwoju polskiego internetu,dzięki stale poszerzanym obszarom badawczym, zwiększającym poziom wiarygodności tego medium wśród reklamodawców, agencji reklamowych i inwestorów.

Inicjatywa PBI pojawiła się jako odpowiedź na narastającą potrzebę odświeżenia metod badania internetu. Do prac nad nowym standardem zaproszony jest każdy zainteresowany podmiot, do najważniejszych z nich zostaną wysłane imienne zaproszenia.

Celem konsultacji jest zebranie i usystematyzowanie wiedzy o potrzebach polskiego rynku i stworzenie dokumentu zawierającego najważniejsze oczekiwania jego uczestników wobec nowego standardu. Zależy nam na jak najbardziej transparentnym i akceptowalnym przez branżę badaniu, które przez kolejne lata będzie dostarczało wiedzy o użytkownikach internetu w Polsce. Najważniejsze, aby standard pomiaru legitymował się poparciem wszystkich uczestników rynku. Standard badania musi zostać określony jawnie i na podstawie jasno sformułowanych oczekiwań branży. To się przysłuży wszystkim podmiotom działającym na tym rynku – mówi prezes PBI Andrzej Garapich.

>> Czytaj także: Eksperci: internet chyba nas nie ogłupi

Efekt finalny wyłoniony zostanie na podstawie konsultacji branżowych. W związku z projektem PBI dopuszcza możliwość reorganizacji istniejącego już standardu lub ogłoszenia przetargu na realizację nowego. Zaprosi do niego wszystkie liczące się firmy badawcze działające na świecie, w tym obecnego wykonawcę badania Megapanel.

Początek prac grupa konsultacyjna wyznaczyła na drugą połowę marca 2010. Koniec konsultacji planowany jest na kwiecień 2010. Po opracowaniu dokument zostanie publicznie zaprezentowany.

Nowy standard ma cechować między innymi transparentność badań. PBI powoła także do życia nową Radę Metodologiczną, organ reprezentatywny dla całego rynku i znacznie szerszy niż obecna rada. Jego skład zostanie ustalony w gronie uczestników branżowych konsultacji metodologicznych.


Źródło: PBI
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031