Pawngo, czyli internetowy lombard od twórców Groupona

13-06-2011, 15:33

Szybkie internetowe pożyczki pod zastaw z Pawngo to kolejny pomysł twórców Groupona na zdobycie dużych pieniędzy w sieci.

Groupon zbliża się do debiutu giełdowego, a tymczasem jego twórcy nie zamykają się na kolejne ciekawe pomysły, które mogą się okazać również bardzo dochodowe.

>>Czytaj także: Odwet Anonymous na hiszpańskiej policji

Sonda
Internetowy lombard to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Witryna Pawngo, która funkcjonowała w sieci już od 2009 roku pod nazwą Internet Pawn, dzięki swojej prostocie ma upowszechnić korzystanie z internetowych lombardów. Jedną z głównych nowości serwisu jest to, że internauci nie muszą już w ciemno wysyłać przedmiotów, lecz mogą poznać ich wycenę, jeszcze zanim zdecydują się na wzięcie pożyczki.

Twórcy witryny przewidują, że powinna być ona przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników, którzy potrzebują sum od 1,5 tys. do 15 tys. dolarów. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z witryny, powinni wysłać dokładny opis przedmiotu wraz z jego zdjęciami do ośrodka serwisu znajdującego się w Denver, który w ciągu godziny powinien przedstawić wycenę.

Przedmioty można pozostawiać w internetowym lombardzie na trzy do sześciu miesięcy, jednak jak zauważają twórcy, w 90 proc. przypadków użytkownicy decydują się odbierać wysłane rzeczy. Gdy serwis się rozwinie, niewykluczone, że powstać może również sklep z przedmiotami, których poprzedni właściciele postanowili zostać z pieniędzmi.

>>Czytaj także: Nowości na Allegro niemile zaskoczyły użytkowników


Źródło: AllThingsD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy