Paolo Coelho zamieścił książki na Feedbooks

20-05-2009, 13:54

Znany z entuzjastycznego podejścia do wymiany książkami w sieciach P2P Paolo Coelho udostępnił ostatnio kilka swoich książek w postaci elektronicznej w serwisie Feedbooks. Swoje dzieła Coelho udostępnia za darmo w sieci już od dawna. W jego ślady idą także inni pisarze.

Przedstawiciele Feedbooks pochwalili się ostatnio, że Paolo Coelho zamieścił w ich serwisie kilka swoich opowiadań: The Way of the Bow oraz Stories for Parents, Children and Grandchildren. Są to książki, które znany pisarz udostępnił wyłącznie w wersji elektronicznej, także na swoim blogu Paolo Coelho's Blog.

Warto przy okazji przypomnieć, że Coelho nie widzi w darmowym dzieleniu się dobrami kultury w internecie nic złego, o czym już kilkakrotnie mówił publicznie. Co więcej, popularny na całym świecie brazylijski pisarz, autor m.in. Alchemika, od pewnego czasu udostępnia w sieciach P2P pirackie kopie swoich dzieł i zachęca innych pisarzy do tego samego, dowodząc na swoim przykładzie, że takie postępowanie tylko wspomaga sprzedaż książek, a nie ją hamuje.

Nie tylko jednak Coelho prezentuje taką postępową postawę. Podczas przeprowadzonej rok temu dyskusji autorów książek na O'Reilly Radar wielu z pisarzy wyraziło opinię, że sieć BitTorrent to świetne narzędzie promocji.

- W najlepszym wypadku torrenty pełnią rolę reklam dobrego produktu. W najgorszym wypadku większość twoich pobrań trafi do ludzi, którzy i tak nie kupiliby książki po normalnej cenie i którzy będą zachwalać książkę innym, jeśli im się spodoba - powiedział podczas dyskusji Nat Torkington, autor świetnie sprzedającej się książki Perl Cookbook.


Źródło: Feedbooks.com, DI
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Paolo Coelhotag p2ptag książkitag ebookitag bittorrent
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031