Panasonic zaprezentuje smartfony na początku 2012 roku

09-12-2011, 14:11

Urządzenia z Androidem mają zadebiutować w pierwszej kolejności na europejskich rynkach - poinformował japoński producent.

Po premierze w Europie smartfony miałyby zostać zaprezentowane również w Stanach Zjednoczonych oraz na rynkach azjatyckich. Na razie jednak Panasonic nie ujawnił dokładnych terminów związanych z udostępnieniem urządzenia.

Czytaj także: iPhone 3GS wciąż jest niezwykle popularny

Nowe smartfony oparte o Androida mają zadebiutować w Europie już w marcu 2012 roku. Korporacja liczy, że do końca kolejnego roku uda się jej sprzedać około 1,5 miliona urządzeń na tym terenie. Znacznie lepsze są jednak prognozy długoterminowe, które zakładają, że już w 2016 roku Panasonic w skali globalnej dostarczy klientom 15 milionów własnych smartfonów.

Dla Panasonica wciąż głównym rynkiem będzie Japonia, gdzie rozprowadzana ma być znaczna większość nowych urządzeń. Obok typowych smartfonów, korporacja planuje również sprzedaż mniej zaawansowanych telefonów, które mają zainteresować użytkowników z mniej zasobnymi portfelami.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat parametrów technicznych samych urządzeń. Według nieoficjalnych informacji wszystkie mają obsługiwać technologię NFC, a droższy model może zadebiutować z ekranem o przekątnej aż 4,3 cala. Warto przypomnieć, że na początku roku Panasonic zapowiedział falę zwolnień, która spowodowana jest przede wszystkim dużą konkurencją na rynku telewizorów.

Czytaj także: Symbian Belle na początku 2012 roku


Źródło: Panasonic
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy