Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Paczkomaty InPost niedługo w Irlandii

28-02-2012, 11:22

Spółka Integer.pl w okresie najbliższych 10 miesięcy 2012 roku dostarczy - w ramach pierwszego etapu umowy - 100 Paczkomatów InPost firmie Nightline Couriers, oferującej usługi kurierskie w Irlandii. Wartość kontraktu szacowana jest na 2,5 mln euro. Urządzenia staną - poza Dublinem czy Dun Laoghaire - także w 12 największych miastach Irlandii.

W czołówce krajów europejskich, które notują najwyższe wydatki mieszkańców na zakupy w internecie znajduje się Wielka Brytania. Zgodnie z wynikami badań - zrealizowanymi przez Centre for Retail Research dla porównywarki cen Kelkoo - Europejczycy wydali w 2011 roku w ramach e-handlu łącznie 200,52 mld euro. Według Centre for Retail Research największymi detalistami online na kontynencie europejskim była Wielka Brytania, a zaraz po niej Niemcy oraz Francja - stanowiąc razem ponad 71% europejskiego rynku e-commerce.

- Procentowy udział e-handlu w całej sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii jest najwyższy w całej Europie i wynosi 12%, co oznacza, że jest czterokrotnie większy niż w Polsce. Nie może więc zabraknąć na tym rynku Paczkomatów InPost, czyli rozwiązania dedykowanego wprost sektorowi e-commerce. Zaczynamy od Irlandii, ale docelowo planujemy rozlokowanie 1350 urządzeń na Wyspach, z czego ponad połowa maszyn stanie w największych miastach tak lubianej przez Polaków części Europy - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Czytaj też: Co trzeci e-sklep ma 100% towaru w magazynie

Jednocześnie Grupa Integer.pl kontynuuje ekspansję międzynarodową na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa rozpoczęła 2012 rok od wejścia z Paczkomatami InPost na Łotwę w ramach realizacji III etapu kontraktu z Eesti Post, zawartego już w lutym 2011. Współpraca z estońską pocztą publiczną obejmuje projekt, produkcję, dostawę oraz instalację 29 innowacyjnych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek na Łotwie oraz 73 na Litwie i w Estonii.

Kontrakty na produkcję, montaż i wdrożenie Paczkomatów InPost są już realizowane przez Grupę Integer.pl także w Rosji, Hiszpanii, na Cyprze, w Arabii Saudyjskiej i Chile. Szacowane przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych mogą wynieść do 2013 roku około 20-40 mln euro rocznie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik