Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Oto startupy zakwalifikowane do programu akceleracyjnego #fintech PKO BP

27-04-2018, 11:33

26 kwietnia wystartowała czwarta edycja MIT Enterprise Forum Poland, jednego z programów wspierających rozwój startupów technologicznych w Polsce. Spośród niemal 250 firm, które aplikowały do programu, zespół polskich i międzynarodowych ekspertów wybrał 21 młodych spółek rozwijających technologie dla branży finansowej.

Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest przyspieszenie rozwoju młodych innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Początkujący przedsiębiorcy zyskują m.in. dostęp do zaplecza technicznego i technologicznego partnerów projektu, międzynarodowego grona mentorów i ekspertów, a także wsparcie rynkowych liderów.

Firmy zakwalifikowane do programu wezmą udział w akceleracji realizowanej w oparciu o know-how Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych. 5 z nich zadziała w ramach ścieżki „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Startupy, które będą rozwijane przy wsparciu mentorów z tego banku to:

  • BillTech – platforma do automatycznego opłacania rachunków, a także ich optymalizacji poprzez wyszukiwanie korzystniejszych warunków u dostawców.
  • LegalUP - platforma typu marketplace pozwalająca na wybór odpowiedniego prawnika do konkretnej sprawy.
  • CallBee - aplikacja umożliwiająca dużym społecznościom pracę zdalną m.in. z zakresu telemarketingu, ankiet i callcenter, za pośrednictwem smartfonu.
  • Swarmcheck – narzędzie do wyboru użytecznych informacji, umożliwiające łatwiejsze gromadzenie wiedzy i jej ocenę poprzez wykorzystanie potencjału inteligencji zbiorowej w otoczeniu klienta.
  • Sharelock – platforma pozwalająca na zawieranie i zarządzanie smart kontraktami wykorzystując technologię Blockchain.

Program akceleracyjny pozwolił do tej pory rozwinąć skrzydła siedemdziesięciu startupom, z których dwadzieścia dwa współpracowały bezpośrednio z bankiem nad rozwojem swoich produktów.

W czwartej edycji, młodzi przedsiębiorcy którzy zakwalifikowali się do programu, walczą także o nagrodę w konkursie CVC Young Innovator Awards - 100 tys. zł na rozwój biznesu.

Źródło: PKO Bank Polski


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data