Oszukiwał na aukcjach, wpadł przed wyjazdem na wakacje

20-12-2011, 10:36

Mężczyzna oferował doładowania do telefonów komórkowych po atrakcyjnych cenach. Osoby, które oszukał, wpłacały pieniądze na wskazane przez niego konto, po czym nie otrzymywały kodów. Od blisko 240 osób mężczyzna wyłudził w ten sposób ok. 50 tys. zł, wiadomo jednak, że pokrzywdzonych może być nawet tysiąc osób.

Od jakiegoś czasu gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą pracowali nad sprawą oszusta, który na jednym z portali aukcyjnych proponował sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych. Dzięki atrakcyjnej cenie jego oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Osoby, które oszukał mężczyzna, wpłacały pieniądze na wskazane przez niego konto, po czym nie otrzymywały haseł niezbędnych do uruchomienia usługi.

Administrator strony internetowej zareagował na negatywne wpisy oszukanych klientów i zablokował konto oszusta. Zainteresowali się nim także policjanci z Gdańska i to oni ostatecznie ustalili jego personalia i miejsce pobytu.

Czytaj też: Jeden dzień krócej w Orange na kartę

Zabezpieczone
fot. KWP Gdańsk - Zabezpieczone
We czwartek funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca Warszawy na terenie jednego z gdańskich osiedli, gdzie sprawca wynajmował od jakiegoś czasu mieszkanie. Jak się okazało, policjanci pojawili się w samą porę, ponieważ oszust razem ze swoją rodziną przygotowywał się właśnie do zagranicznego dwumiesięcznego wyjazdu. Policjanci zabezpieczyli między innymi laptopy należące do sprawcy, jak również jego luksusowy samochód. Okazało się, że od kilku miesięcy mężczyzna nie spłacał za niego rat leasingowych w jednym z banków.

32-latek usłyszał prawie 240 zarzutów popełnienia oszustw i wyłudzenia około 50 tys. zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzonych w wyniku przestępczej działalności 32-latka może być nawet tysiąc osób z całej Polski.

Do sądu wpłynie też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za przywłaszczenie mienia do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy