Orange: ultraszybki internet w 24 miastach

19-01-2011, 13:40

Orange uruchomił technologię HSPA+ DC umożliwiającą mobilny dostęp do internetu z prędkością do 42 Mb/s. Będą mogli z niej korzystać m.in. mieszkańcy Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Poznania oraz aglomeracji katowickiej. Wcześniej technologia była testowana w Krakowie.

Technologia HSPA+ DC (High Speed Packet Acces+ Dual Carrier) polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch kanałów transmisji HSPA o szerokości pasma 5 MHz. Umożliwia to osiągnięcie transferu danych z prędkością do 42 Mb/s przy pobieraniu danych przez użytkownika oraz 5,7 Mb/s przy wysyłaniu danych do sieci. Docelowo prędkość wysyłania danych do sieci zostanie zwiększona do 11 Mb/s.

W chwili uruchomienia HSPA+ DC jej usługi są już dostępne za pośrednictwem 648 stacji bazowych, na terenie 24 miast Polski. W zasięgu znajduje się ponad 11 proc. mieszkańców kraju. Do końca bieżącego roku zasięg zostanie zwiększony do 60 procent.

>>> Czytaj: TP wprowadzi nowe Liveboxy

Z tak szybkiej mobilnej transmisji danych mogą korzystać wszyscy abonenci usług mobilnego internetu: Orange Free, Business Everywhere i Orange Free na kartę, niezależnie od opcji wykupionej usługi. HSPA+ DC jest też dostępna dla wszystkich klientów posiadających aktywną kartę SIM Orange, a opłaty za korzystanie z transmisji danych HSPA+ DC nie różnią się od standardowych.

Możliwość korzystania z technologii HSPA+ DC dla wszystkich klientów Orange ma charakter testowy. Docelowo zastąpi ją oferta komercyjna, w której dostęp do HSPA+ DC będzie ograniczony do ofert internetowych.

Warunkiem korzystania z najwyższych prędkości mobilnego internetu jest posiadanie sprzętu zdolnego do transmisji danych z prędkością do 42 Mbps – modemu, telefonu lub laptopa. Modemy pozwalające na pełne wykorzystanie możliwości nowej technologii pojawią się w ofercie Orange już w lutym br. Jako pierwszy dostępny będzie Huawei E372. Będzie można go kupić już od 1 zł wraz z usługami abonamentowymi - Orange Free dla klientów indywidualnych i Business Everywhere dla firm. Zamówienia na modemy można składać za pośrednictwem strony www.orange.pl już od jutra (20 stycznia).

Poniżej wykaz miast znajdujących się w zasięgu HSPA+ DC:

Miasto

Powiat

Województwo

Siechnice

WROCŁAWSKI

DOLNOŚLĄSKIE

Wrocław

WROCŁAW

DOLNOŚLĄSKIE

Liszki

KRAKOWSKI

MAŁOPOLSKIE

Wieliczka

WIELICKI

MAŁOPOLSKIE

Kraków

KRAKÓW

MAŁOPOLSKIE

Będzin

BĘDZIŃSKI

ŚLĄSKIE

Czeladź

BĘDZIŃSKI

ŚLĄSKIE

Gierałtowice

GLIWICKI

ŚLĄSKIE

Mikołów

MIKOŁOWSKI

ŚLĄSKIE

Bytom

BYTOM

ŚLĄSKIE

Chorzów

CHORZÓW

ŚLĄSKIE

Gliwice

GLIWICE

ŚLĄSKIE

Katowice

KATOWICE

ŚLĄSKIE

Mysłowice

MYSŁOWICE

ŚLĄSKIE

Ruda Śląska

RUDA ŚLĄSKA

ŚLĄSKIE

Siemianowice Śląskie

SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

ŚLĄSKIE

Sosnowiec

SOSNOWIEC

ŚLĄSKIE

Świętochłowice

ŚWIĘTOCHŁOWICE

ŚLĄSKIE

Zabrze

ZABRZE

ŚLĄSKIE

Luboń

POZNAŃSKI

WIELKOPOLSKIE

Poznań

POZNAŃ

WIELKOPOLSKIE

Szczecin

SZCZECIN

ZACHODNIOPOMORSKIE

Tychy - zasięg częściowy

TYCHY

ŚLĄSKIE

Dąbrowa Górnicza - zasięg częściowy

DĄBROWA GÓRNICZA

ŚLĄSKIE


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy