Orange przeskanuje MMS-y w swojej sieci

14-01-2009, 10:11

Bezpłatną usługę zwiększającą bezpieczeństwo użytkowników telefonów komórkowych wprowadziła firma Orange. Ma ona uniemożliwić rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania poprzez wiadomości multimedialne.

Jak informuje TP, każda wiadomość MMS wysyłana z sieci Orange i do sieci Orange jest automatycznie przesyłana do aplikacji antywirusowej, która na podstawie wyników skanowania decyduje o jej dostarczeniu do adresata lub zablokowaniu i natychmiastowym skasowaniu.

W przypadku wykrycia niebezpiecznego oprogramowania w wiadomości wysłanej do użytkownika telefonu Orange z innej sieci adresat otrzyma informację o próbie przesłania niebezpiecznego MMS-a i jego zablokowaniu przez Orange Antywirus MMS.

Jeśli wiadomość została wysłana przez użytkownika telefonu Orange, nadawca otrzyma podobną informację oraz wskazówki pomagające usunąć problem za pomocą aplikacji FortiCleanUp dostępnej na stronie wap.orange.pl/avmms.

Nadawca zablokowanego MMS-a wysyłanego z sieci Orange nie jest obciążany jego kosztem ani kosztem przesłania informacji o wykrytym wirusie. Licencja na użytkowanie programu FortiCleanUp jest dostarczana bezpłatnie, za zgodą spółki Fortinet.

To kolejny krok Grupy TP mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa. W maju ubiegłego roku telekom wprowadził usługę "Bezpieczny Dostęp" dla użytkowników neostrady, a w grudniu zaczął zabezpieczać internautów przed botnetami, blokując m.in. serwery IRC. To drugie rozwiązanie stało się przedmiotem krytyki.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag TPtag Orangetag MMStag Fortinettag bezpieczeństwo
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031