Orange: Jeden pakiet danych na gadżety firmy Apple

30-06-2011, 20:55

Bez konieczności kupowania dodatkowego numeru klienci sieci Orange w kilku europejskich krajach mogą korzystać z internetu mobilnego w kilku urządzeniach firmy Apple jednocześnie

Co zrobić, by jednocześnie korzystać z internetu za pośrednictwem iPhone'a i iPada (w wersji 3G)? Do niedawna były tylko dwie możliwości - kupienie dodatkowej karty SIM lub też każdorazowe przekładanie jej z jednego urządzenia do drugiego. Pierwsze rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, drugie jest nad wyraz niewygodne. Rozwiązanie problemu znalazła francuska sieć Orange.

>> Czytaj także: UKE: operatorzy na trasach kolejowych muszą sporo nadrobić

Sonda
Pomysł sieci Orange jest
  • bardzo dobry
  • nic nadzwyczajnego
  • bez sensu
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Od kilku miesięcy telekom umożliwiał swoim austriackim klientom współdzielenie jednego pakietu internetowego przez kilka urządzeń. Serwis All Things Digital informuje, że francuski operator telefonii komórkowej wprowadził taką możliwość do swojej oferty także we Francji, Hiszpanii i Zjednoczonym Królestwie. Oferta różni się szczegółami w poszczególnych krajach, idea jest jednak taka sama - za dodatkową opłatą klient może dzielić pakiet danych pomiędzy posiadane urządzenia Apple'a.

Olaf Swantee, wicedyrektor Orange'a, jest zdania, że tego typu oferta stanowi przyszłość w przypadku internetu mobilnego. Coraz częściej bowiem klienci posiadają więcej niż jedno urządzenie przenośne, a na każdym chcieliby mieć dostęp do sieci. Kupowanie odrębnych numerów telefonów mija się z celem.

Czy inni operatorzy podążą tym tropem? Ralph de la Vega z AT&T potwierdza, że prace nad taką ofertą trwają. Nie był w stanie powiedzieć jednak, kiedy może ona zostać wprowadzona do sprzedaży. Dziennik Internautów zapytał polski oddział sieci Orange, a także sieci Vodafone (posiada udziały w Polkomtelu) i T-Mobile (właściciel PTC), czy zamierzają podążyć krokiem wyznaczonym przez francuską sieć.

>> Czytaj także: Orange: internet mobilny bez abonamentu i doładowań


Źródło: All Things Digital
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031