Orange funduje multimedialne pracownie internetowe

09-02-2012, 14:00

Rusza ogólnopolska akcja społeczna Orange, w ramach której w 50 miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców powstaną Internetowe Pracownie Orange. Celem akcji jest stworzenie społecznościom lokalnym wyjątkowego miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, uczyć się i organizować życie publiczne.

Program będzie trwał 2 lata. Zgłoszenia do akcji przyjmowane będą od 13 lutego.

- W ramach akcji Pracownie Orange szukamy osób aktywnych, lokalnych animatorów, którzy widzą potrzebę zmian w swoim otoczeniu i mają pomysł na ożywienie swojej społeczności. Wiemy, że w wielu przypadkach potrzebują oni wsparcia z zewnątrz i inspiracji. Mamy nadzieję, że Pracownie Orange będą takim zastrzykiem energii, który pozwoli lokalnym społecznościom zrozumieć, że będąc razem i działając wspólnie, mogą samodzielnie inicjować wiele pozytywnych zmian – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Internetowe Pracownie Orange, będą tworzyć sami mieszkańcy, zorganizowani w co najmniej 5-osobowe zespoły. Zespół wspólnie z lokalną instytucją posiadającą osobowość prawną zaproponują lokalizację Pracowni, przedstawią uzasadnienie jej utworzenia oraz plan na jej wykorzystanie. Drugim elementem zgłoszenia jest przedstawienie pomysłu na ożywienie przestrzeni publicznej wokół Pracowni. Do końca czerwca Orange ma zrealizować 50 najciekawszych projektów.

Czytaj też: Akademia Allegro pomaga zmniejszać wykluczenie cyfrowe

Każda Pracownia Orange będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Poza dostępem do internetu, Orange zadba o wsparcie techniczne Pracowni i zabezpieczenia antywirusowe sprzętu komputerowego przez pierwsze 2 lata jej działalności. Dodatkowo każda Pracownia Orange zostanie wyremontowania i umeblowana.

Docelowo Pracownie Orange mają służyć mieszkańcom jako otwarta i dostępna dla każdego przestrzeń sprzyjająca spontanicznej wymianie pomysłów, zachęcająca do wspólnego spędzania czasu i współdziałania. O ostatecznym przeznaczeniu Pracowni zadecydują sami mieszkańcy, zgodnie z aktualnymi potrzebami swojej społeczności. To od nich będzie zależeć, czy Pracownia posłuży jako miejsce rozrywki, centrum edukacji, interaktywna biblioteka czy po prostu ośrodek działań twórczych.

Aplikacja zgłoszeniowa, regulamin oraz szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie: www.pracownieorange.pl


Następny artykuł » zamknij

SUSE kończy 20 lat

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy