"Opowiem ci o zbrodni" do obejrzenia bezpłatnie

26-10-2018, 17:10

W najnowszej 6-odcinkowej produkcji polscy autorzy kryminałów opowiedzą o zbrodniach, którymi żyła cała Polska. Każdy z pisarzy przedstawi wybraną przez siebie potworną sprawę na podstawie prawdziwych akt. Wszystkie odcinki programu "Opowiem ci o zbrodni" będzie można obejrzeć bezpłatnie za pośrednictwem dwóch serwisów.

Najlepsi polscy pisarze powieści kryminalnych: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska przedstawią widzom 6 potwornych zbrodni i ludzkich tragedii, które wydarzyły się naprawdę. Historie będą kompilacją filmu dokumentalnego (prawdziwe akta, zdjęcia ze śledztwa, dokumenty z oględzin, wizje lokalne) i fabularyzowanej opowieści telewizyjnej wykorzystującej najnowocześniejsze formy realizacji i osobistej narracji pisarza. Prowadzący – autorzy będą posługiwać się językiem, do którego przyzwyczaili swoich czytelników, lecz teraz skonfrontują się z przestrzenią telewizyjną i na podstawie akt spraw opowiedzą widzom gdzie, kiedy i dlaczego doszło do morderstwa. Każdy z autorów lub − w przypadku małżeństwa Kuźmińskich – duet opowie wybraną przez siebie mrożącą krew żyłach historię z różnych perspektyw: ofiary, sprawcy, okoliczności, motywu, narzędzia zbrodni.

„Opowiem ci o zbrodni” to pierwszy taki format w polskiej telewizji, w którym historie kryminalne pokazywane będą inaczej niż dotychczas realizowane programy o tej tematyce. Projektowi towarzyszy książka i audiobook.

W IPLI i Cyfrowym Polsacie GO można już znaleźć pierwszy odcinek serialu, a każdy kolejny będzie się pojawiał w serwisach co tydzień i zostanie udostępniony przez 14 dni. Wszyscy fani opowieści kryminalnych będą mogli zobaczyć program bezpłatnie.

Źródło: Cyfrowy Polsat


Następny artykuł » zamknij

Zostań liderem współpracy!

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

Warto przeczytać:

    
  znajdź w serwisie

  RSS  
  RSS  

  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy