Opera Mini przyjęta do App Store (wideo)

13-04-2010, 09:32

Apple jednak przyjął do App Store popularną przeglądarkę mobilną Opera Mini, która konkuruje z jego produktem (Safari). Przeglądarka będzie dostępna za darmo za ok. 24 godziny, w zależności od konkretnego rynku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pod koniec marca Dziennik Internautów informował, że Opera Mini została zgłoszona do App Store. Wiele osób zastanawiało się, co Apple zrobi z tą kandydaturą. Z jednej strony Opera Mini jest konkurentem Safari, lecz z drugiej strony jest to przeglądarka, która może udostępnić użytkownikom iPhone'ów tańsze surfowanie dzięki kompresji przeglądanych stron nawet o 90%.

>>> Czytaj: Opera zgłoszona do App Store. Będzie wojna?

Dziś przedstawiciele Opery poinformowali, że ich przeglądarka została przyjęta do sklepu Apple.

- Z wielką przyjemnością udostępniamy użytkownikom iPhone'a i iPoda doskonały kontakt z internetem dzięki Operze Mini App – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Ta aplikacja jest kolejnym krokiem w kierunku celu Opery, jakiem jest dostarczenie internetu jeszcze większej liczbie ludzi i miejsc.

To oznacza, że nie będzie ostrzejszych starć pomiędzy Apple i Operą, czego można było się spodziewać. Wiadomo nie od dziś, że Apple prowadzi bardzo ostrą politykę wobec deweloperów i nie ma skrupułów przy odrzucaniu aplikacji. Poza tym jedna propozycja Opery została już w przeszłości odrzucona.

Opera Mini będzie dostępna za darmo. Osoby zainteresowane tą przeglądarką mogą ją zobaczyć na filmie zamieszczonym poniżej.


Źródło: Opera Software


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.