Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

OpenMac za 400 USD - przekręt, a nie rewolucja

17-04-2008, 08:08

Rewolucji na rynku Maców chyba jednak nie będzie. Firma, która kilka dni temu stała się głośna oferując "klon Maca" za 400 USD wydaje się nie być wiarygodna. Co jakiś czas wstrzymuje sprzedaż i w podejrzany sposób zmienia adresy.

Tajemnicza firma z Miami wywołała duży medialny szum na początku bieżącego tygodnia. Na jej stronie pojawiła się informacja o tym, że firma sprzedawać będzie komputery PC skonfigurowane tak, aby były w stanie uruchamiać niezmodyfikowany system Leopard (Mac OS X 10.5). Miały kosztować niecałe 400 USD. Oferta wywołała ogromne zainteresowanie.

Witryna firmy wyglądała przekonująco, a jej przedstawiciele potwierdzili w wypowiedzi dla serwisu Information Week, że sprzedaż będzie prowadzona. Spodziewano się, że firma ściągnie sobie na głowę prawników firmy Apple, bo nie jest dozwolone instalowanie systemu Mac OS X na komputerach innych niż Apple.

Producent "jabłuszek" nie komentował sprawy i już chyba nie ma co komentować. Firma Psystar kilkakrotnie wstrzymywała sprzedaż OpenMaców tłumacząc to problemami z obsługą transakcji dokonywanych za pomocą kart. Ale to nie wszystko co wzbudza podejrzenia.

Firma kilkakrotnie zmieniała adres swojej działalności. Czytelnicy serwisu Gizmodo postanowili sprawdzić wszystkie te adresy i przekonać się, czy firma Psystar w ogóle fizycznie istnieje. Pod pierwszym adresem był dom jednorodzinny, nie wyglądający na siedzibę żadnej firmy. Pod drugim znajdował się budynek należący do firmy USA KOEN PACK.

Po tym jak Gizmodo opublikowało swoje informacje na temat wspomnianych adresów, firma Psystar dokonała kolejnej zmiany lokalizacji. Warto jeszcze dodać, że w Izbie Handlowej w Miami również nikt nie słyszał o Psystar.

Z najnowszych doniesień Gizmodo wynika, że szefami firmy Psystar są Rodolfo oraz Roberto Pedraza, którzy uczestniczyli już w wielu podejrzanych przedsięwzięciach.

Rewolucji na rynku Maców nie będzie, ale cała sprawa pokazała przynajmniej, że zapotrzebowanie na Makowego klona lub taniego Maka wcale nie jest małe.


Źródło: Gizmodo


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031