Onet w rękach Ringier Axel Springer - jest zgoda UOKiK

19-09-2012, 08:10

Zgodę na przejęcie Onet.pl przez koncern medialny Ringier Axel Springer wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dla wcześniejszego właściciela, tj. TVN, Onet nie był najszczęśliwszym nabytkiem, ale dla niemiecko-szwajcarskiego koncernu portal ma duże znaczenie strategiczne.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W czerwcu pojawiły się informacje o tym, że Ringier Axel Springer kupi Onet za 968,8 mln zł. Transakcja musiała uzyskać aprobatę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Czytaj: Ringier Axel Springer kupił Onet za 968,8 mln zł

Wczoraj Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie - przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na polskim rynku. Według UOKiK działalność Onetu i Ringier Axel Springer pokrywa się jedynie na krajowym rynku reklamy internetowej oraz wortali tematycznych, jednak na żadnym z nich łączny udział przedsiębiorców nie przekracza 20 proc.

Od ponad dekady największy polski portal należał do TVN, który zapłacił za niego 1,37 mld zł. Widać więc, że dla TVN nie była to najlepsza inwestycja.

Sonda
Jak Ringier Axel Springer może wpłynąć na Onet.pl?
  • oferta portalu polepszy się
  • oferta portalu pogorszy się
  • raczej nic się nie zmieni
wyniki  komentarze

Ringier Axel Springer Media jest spółką holdingową utworzoną w 2010 r. przez dwa koncerny medialne - Axel Springer i Ringier. Jest wydawcą ponad 100 gazet i czasopism oraz prowadzi stacje telewizyjne i radiowe. W Polsce wydaje m.in. Fakt, Przegląd Sportowy, Forbes, Newsweek oraz Auto Świat, a także współkontroluje spółkę Infor Biznes, właściciela Dziennika Gazety Prawnej.

Zdaniem analityków obecna wycena Onetu i tak jest wysoka, ale nowy nabywca portalu bardzo liczył na przejęcie podmiotu internetowego, który mógłby uzupełnić jego ofertę reklamową. Onet.pl wydaje się te warunki spełniać idealnie - ma najwyższą świadomość spontaniczną wśród mediów w Polsce, a rzesza użytkowników przekraczająca 18 mln daje mu szczególną pozycję na rynku reklamy online w Polsce.

Zobacz: Onet jako lider w liczbach (infografika)


Źródło: UOKiK


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.