Olympus zwolni 2,5 tys. osób

30-05-2012, 13:20

Japoński koncern Olympus poszukuje kolejnych oszczędności, a w związku z tym planuje m.in. zwolnienie dużej części swoich pracowników - poinformowały azjatyckie media, cytowane przez agencję Reuters.

Olympus, który w ostatnim czasie walczył z wewnętrznym kryzysem, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, może wyjść z problemów bez zewnętrznego finansowania - informuje agencja Reuters, która powołuje się na azjatyckie media.

Czytaj także: RIM: Nie wycofujemy się z rynku konsumenckiego

Aby poprawić swoją kondycję finansową, Olympus może zwolnić nawet 2,5 tysiąca osób, a także sprzedać część udziałów. Akcje Olympusa miałyby trafić do konkurencyjnego Sony bądź Panasonica, co pomogłoby odbudować zapasy gotówki azjatyckiego koncernu.

Warto przypomnieć, że Olympus przez ponad 13 lat ukrywał straty związane z niektórymi inwestycjami, które łącznie przekraczały 1,7 miliarda dolarów. Po tym jak firma przyznała się do oszustwa, okazało się jednocześnie, że wskaźnik kapitału własnego koncernu jest bardzo niewielki.

- Musimy rozważać tak wiele scenariuszy, jak to tylko możliwe, i wybierać je bardzo ostrożnie - tłumaczył niedawno szef Olympusa. Koncern z niewielką ilością zapasów gotówki jest znacznie mniej atrakcyjnym partnerem biznesowym, a to bardzo utrudniło spółce dalsze funkcjonowanie w swoim dotychczasowym środowisku.

Czytaj także: Olympus wyjdzie z problemów bez zewnętrznego finansowania?


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy