Okroili biografię Kwaśniewskiego na prezydent.pl

12-09-2009, 23:39

W nowej odsłonie strony prezydent.pl, która na początku tygodnia wyszła z fazy beta, zabrakło wielu informacji w biografii byłego prezydenta RP - Aleksandra Kwaśniewskiego. W starej wersji, sprzed tygodnia, notka biograficzna Kwaśniewskiego zawierała nie tylko PRL-owską przeszłość, ale także sukcesy 10-letniej prezydentury, zauważył dziś serwis tvp.info.

Porównanie biografii Kwaśniewskiego - po lewej nowa, po prawej poprzednia
fot. - Porównanie biografii Kwaśniewskiego - po lewej nowa, po prawej poprzednia
W tym, co pozostało ze starej notki biograficznej Aleksandra Kwaśniewskiego, skupiono się przede wszystkim na jego działalności w PRL - pisze Wiktor Ferfecki z tvp.info w artykule Kaczyński zmienia biografię Kwaśniewskiego. W nowej biografii bardzo mocno, bo zaledwie do trzech zdań, ograniczono najważniejszą część, dotyczącą dziesięcioletniej prezydentury Kwaśniewskiego.

Porównanie biografii Wałęsy - po lewej nowa, po prawej poprzednia
fot. - Porównanie biografii Wałęsy - po lewej nowa, po prawej poprzednia
Jak zauważa Ferfecki, w nowej biografii Kwaśniewskiego na stronie prezydent.pl usunięto większość informacji o zasługach byłego prezydenta i pozytywnie odbieranych przez społeczeństwo aspektach jego działalności, m.in. o współtworzeniu przez niego projektu Konstytucji III Rzeczypospolitej Polskiej, aktywnych działaniach na rzecz członkostwa Polski w NATO i poszerzenia Sojuszu o dalsze kraje, zabieganiu przez Kwaśniewskiego o pojednanie z Niemcami, Ukraińcami i Żydami oraz innych informacji o odznaczeniach oraz nagrodach.

Porównanie biografii Jaruzelskiego - po lewej nowa, po prawej poprzednia
fot. - Porównanie biografii Jaruzelskiego - po lewej nowa, po prawej poprzednia
Co ciekawe, notki pozostałych prezydentów Polski nie zostały aż tak bardzo okrojone - są prawie identyczne z poprzednimi wersjami. Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta tłumaczy, że zmiany w treści są naturalną konsekwencją opracowania całkowicie nowej witryny. Niektórzy komentatorzy sądzą jednak, że sukcesy i wyróżnienia Kwaśniewskiego za bardzo przyćmiewały dokonania obecnej głowy państwa, a nowe wybory coraz bliżej.

Więcej na tvp.info w artykule Kaczyński zmienia biografię Kwaśniewskiego


Źródło: tvp.info
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy