Odświeżony BRE Bank (nie)dostępny?

28-06-2010, 21:18

W miniony weekend został uruchomiony nowy portal internetowy BRE Banku. Strona ma mieć lepiej niż do tej pory wyeksponowaną ofertę biznesową, co ułatwi użytkownikom jej przeglądanie. Nie została jednak przetestowana pod kątem niepełnosprawnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W marcu 2009 roku informowaliśmy na łamach Dziennika Internautów o audycie dostępności stron banków. Badanie zostało przeprowadzone przez Widzialni.eu. Witryny okazały się niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Może to dotyczyć także nowej strony BRE Banku, ponieważ nie była ona testowana dla standardu WAI.

W wyniku testów (iteracyjne badanie użyteczności na klikalnej makiecie, ankieta online, badanie interfejsu graficznego), jakie przeprowadził BRE Bank, wprowadzono kilka usprawnień w stosunku do poprzedniego serwisu, tj. ułatwienie dotarcia do oferty biznesowej poprzez lepsze jej wyeksponowanie, a także zwiększenie czytelności prezentowanych treści.

>> Czytaj też: Banki online niedostępne dla niepełnosprawnych

BRE Bank - strona główna
fot. - BRE Bank - strona główna
Wykorzystanie wniosków z badania użyteczności umożliwiło stworzenie strony, która „ma wszystko na swoim miejscu, nie irytuje użytkowników, jest dla nich wygodnym narzędziem komunikacji z firmą i marką”. To wszystko ma utwierdzać osoby odwiedzające stronę internetową BRE Banku w przekonaniu, że mają do czynienia z profesjonalną instytucją.

- Strona firmy jest jej ważną wizytówką. Pozycjonowanie BRE jako banku innowacyjnego, zatrudniającego najwyższej klasy fachowców, opierającego swój biznes na bezpośrednich relacjach z klientami, powinno być odzwierciedlone we wszystkich działaniach komunikacyjnych – mówi Paulina Rutkowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Strategii Marketingowej.

>> Czytaj też: Dziwne rzeczy na stronie banku? Nie podawaj danych!

- Naszą ambicją jest, by nowy portal, który właśnie uruchamiamy, był źródłem rzetelnej wiedzy finansowej i biznesowej, w jasny i rzetelny sposób prezentował ofertę oraz by nawigacja była dla użytkownika bardzo intuicyjna. Mam nadzieję, że nasza nowa odsłona spotka się z pozytywnym odbiorem rynku – dodaje Rutkowska.

Prace nad stroną trwały 7 miesięcy. W czasie prac uwzględniono urządzenia mobilne, dla których witryna jest czytelna.

Strona BRE Banku dostępna pod adresem: brebank.pl.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.