Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

"Od oszczędzania do inwestowania" - nowy cykl wideo Macieja Samcika

23-09-2015, 22:22

We wtorek, 22 września br. swoją premierę miał nowy cykl wideo "Gazety Wyborczej", w którym Maciej Samcik radzi, jak zacząć oszczędzać i jak dobrze inwestować odłożone środki.

Przez 8 tygodni odcinki z cyklu "Od oszczędzania do inwestowania" będą pojawiać się w specjalnym serwisie Wyborcza.biz/oszczedzajinwestuj, a o sposobach na lokowanie swoich oszczędności będzie można dodatkowo przeczytać w "Gazecie Wyborczej" i "Metrocafe.pl" oraz usłyszeć w Radiu Złote Przeboje.

W ciągu 2 miesięcy trwania akcji twórcy cyklu chcą uczyć Polaków podstaw oszczędzania oraz inspirować ich do świadomego inwestowania pieniędzy. Podpowiedzą, jakie działania wykonywane dzisiaj mogą wpłynąć na niezależność finansową w przyszłości.

- Zawsze bardzo się denerwuję, kiedy widzę w telewizji smutnych panów pod krawatami, załamujących ręce na tym, że prawie nikt w Polsce nie chce oszczędzać na emeryturę, by zagwarantować sobie dostatnią jesień życia. Z pór roku wolę wiosnę. W ramach tego cyklu zamierzam pokazać, że oszczędzanie nie musi być smutne i nudne, że odkładanie pieniędzy nie musi się wiązać z cierpieniem i wyrzeczeniami, że inwestowanie oszczędności niekoniecznie jest zarezerwowane dla fachowców lub hazardzistów. Ja zajmuję się swoimi pieniędzmi nie dla jakiejś-tam emerytury, ale po to, by spełniać marzenia dziś, za pięć i za 30 lat. I żeby po prostu cieszyć się wolnością, niezależnością. I będę zachęcał czytelników, słuchaczy oraz widzów do tego samego - mówi Maciej Samcik, ekspert od domowych finansów i szef "Pieniądze Ekstra" - czwartkowego tygodnika "Gazety Wyborczej", który prowadzi akcję i jest bohaterem cyklu wideo.

Przeczytaj:

"Finansowy ninja" - podręcznik finansów osobistych

Książka "Finansowy ninja" to przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole. 544 strony praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Czytelnikowi zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe. Szczegółowa recepta na to, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę.*

W pierwszym odcinku cyklu Maciej Samcik pokazuje internautom, jak powinien wyglądać spadochron finansowy, dlaczego warto zacząć oszczędzać i jak w prosty sposób zacząć to robić.

Z kolejnych odsłon cyklu, publikowanych co poniedziałek, będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego warto zmusić swoje oszczędności do pracy, jak zabrać się do lokowania pieniędzy, jak zbudować pierwszy, sensowny i bezstresowy plan systematycznego inwestowania oraz jak wybrać dla siebie idealny fundusz inwestycyjny.

Dodatkowo przez kolejnych osiem tygodni, do 9 listopada br., co czwartek na łamach "Gazety Wyborczej" w tygodniku "Pieniądze Ekstra" pojawi się artykuł nawiązujący tematem do nowego odcinka cyklu wideo.

Redakcja "Metrocafe.pl" w każdy piątek będzie przedstawiać artykuły poświęcone oszczędzaniu i inwestycjom, a w środy usłyszą też o tym słuchacze Radia Złote Przeboje. Cykl "Od oszczędzania do inwestowania w Radiu Złote Przeboje" będzie emitowany na antenie o godz. 15.45.


Ostatnie artykuły:


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031